قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد-اخبار IT

پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد-اخبار IT

اپل به واسطه بحران کرونا عرضه آیفون‌ ۱۲ را به تاخیر انداخت و چندان امیدوار نبود که فروش فوق‌العاده‌ای را پشت سر بگذارد با این حال آمارها از رکوردشکنی پرچمدارهای جدید این شرکت حکایت دارد.

475x120 G10 پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد اخبار IT

سری آیفون ۱۲ در دو فاز به بازار عرضه شد و طی آن‌ ابتدای مدل‌های ۱۲ و ۱۲ پرو و سپس ۱۲ مینی و پرو مکس در اختیار کاربران قرار گرفتند. پیش از این عرضه این مدل‌ها بسیاری از کارشناسان «مینگ-چی ‌کو»، تحلیلگر معروف «TF Securities» بر این باور بودند که آیفون ۱۲ دو برابر مدل‌های دیگر فروش خواهد رفت.

iPhone 12 US install base پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد اخبار IT

600x120 Digiato پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد اخبار IT
digiatoezgif.com gif maker پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد اخبار IT Cloud home 290x290 1 پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد اخبار IT

علی رغم این ادعا برآوردهای Flurry نشان می‌دهد که تحلیلگران شناخت دقیقی از نیازها و خواسته‌‌های کاربران نداشته‌اند چرا که بزرگترین و گرانقیمت‌ترین عضو این خانواده یعنی آیفون ۱۲ پرو مکس در هفته‌ اول پس از عرضه بیشترین فروش را از آن خود کرده و پس از آن آيفون ۱۲ و ۱۲ پرو قرار دارند.

آیفون ۱۲ مینی هم کمترین فروش را تجربه کرده و این در حالی است که سال‌های گذشته تعداد زیادی از کاربران خواستار عرضه مدلی کامپکت از آیفون‌های پرچمدار بودند. در نمودار زیر آیفون‌های ۱۲ و ۱۲ پرو هنوز سهم بیشتری دارند که دلیل آن به عرضه زودتر آنها برمی‌گردد.

US iPhone install base by model پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد اخبار IT

فروش مجموع این محصولات نیز فراتر از حد انتظار بوده و ۱.۹ درصد کل آیفون‌های فعال را به خود اختصاص داده که شاید در نگاه اول چندان زیاد به نظر نرسد اما نباید فراموش کرد که این میزان در مدت مشابه برای آیفون‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۱۸ به ترتیب ۱.۲ و ۱.۶ درصد بوده است. آمار زمانی جالبتر می‌شود که بدانیم آیفون SE نسل دوم به عنوان یکی از گوشی‌های پر فروش اپل، تا ۶ هفته بعد از عرضه به سهم ۲.۸ درصدی دست پیدا کرده بود اما مدل‌های جدید تا ۱۹ نوامبر با کسب سهم ۳ درصدی از آن فراتر رفته‌اند.

پیش‌بینی‌ها در مورد پرفروش‌ترین مدل آیفون ۱۲ نادرست از آب درآمد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *