قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کنده شدن پوست گوگل پیکسل ۵ در تست مقاومت [تماشا کنید]-اخبار IT

کنده شدن پوست گوگل پیکسل ۵ در تست مقاومت [تماشا کنید]-اخبار IT

«زک نلسون» از کانال یوتیوبی «JerryRigEverything» این بار گوشی هوشمند پیکسل 5 گوگل را از نظر مقاومت در برابر خراش و خمش مورد بررسی قرار داده است.

475x120 G10 کنده شدن پوست گوگل پیکسل ۵ در تست مقاومت [تماشا کنید] اخبار IT

در نگاه اول به نظر می‌رسد به غیر از دکمه پاور، بقیه قسمت‌های گوشی هوشمند پیکسل 5 غیر فلزی است اما مشخصات دستگاه روی کاغذ خبر از گوشی با بدنه صد در صد آلومینیومی می‌دهد. زک نلسون هم در ویدیو مذکور قصد بررسی همین موضوع را دارد.

همانطور که در ویدیو می‌بینید زیر لایه به ظاهر پلاستیکی، فلز قرار دارد. در واقع جنس بدنه پیکسل 5 از آلیاژی مخصوص است که گوگل آنرا آلیاژی پلاستیکی را «bio resin» نامگذاری کرده است

600x120 Digiato کنده شدن پوست گوگل پیکسل ۵ در تست مقاومت [تماشا کنید] اخبار IT
digiatoezgif.com gif maker کنده شدن پوست گوگل پیکسل ۵ در تست مقاومت [تماشا کنید] اخبار IT 290x290 1 کنده شدن پوست گوگل پیکسل ۵ در تست مقاومت [تماشا کنید] اخبار IT

زک نلسون برای نشان دادن لایه فلزی پنهان شده زیر بدنه ظاهرا پلاستیکی، خراش‌های عمیقی روی بدنه دستگاه ایجاد می‌کند.

سیم پیچ مربوط به شارژ بی‌سیم دستگاه نیز در زیر لایه پلاستیکی بدنه قرار گرفته است. با ایجاد خراش‌هایی عمیق در پنل پشتی دستگاه و برداشتن لایه اولیه پلاستیکی، سیم پیچ مربوط به شارژ بی‌سیم در ویدیو به خوبی دیده می‌شود.

همان‌طور که در ویدیوی تست مقاومت پیکسل 5 در برابر خراشیدگی مشاهده می‌کنید؛ روی نمایشگر این گوشی هوشمند با بهره‌مندی از پوشش محافظ گوریلا گلس 6، در سطح 6 از مقیاس سختی «موز» (Mohs) خط می‌افتد و در سطح 7 شیارهای عمیق‌تری روی نمایشگر دستگاه ایجاد می‌شود.

در ادامه تست زک نلسون نشان می‌دهد که باتری و گوشی در حدود یک ساعت در محلول آستون دوام می‌آورد. آلیاژ پلاستیکی bio resin در برابر آستون واکنش نشان نمی‌دهد و از مقاومت بالایی برخوردار است. در تست مقاومت در برابر خم شدن نیز این گوشی هوشمند استحکام خوبی از خود نشان می‌دهد.

با وجودی که ظاهرا گوشی از بدنه پلاستیکی بهره می‌برد ولی به راحتی دچار خمش نمی‌شود و مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد.

باید گفت گوگل پیکسل 5 با چیپست پرچمدار معرفی نشد و در نتیجه از قدرتمندترین گوشی هوشمند امسال گوگل نمی‌توان به عنوان یک پرچمدار واقعی نام برد.

کنده شدن پوست گوگل پیکسل ۵ در تست مقاومت [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *