قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد-اخبار IT

نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد-اخبار IT

«فوتوکینا»، بزرگترین نمایشگاه تجاری جهان در حوزه عکاسی، فیلم و فناوری‌های تصویری به خاطر رکود صنعت دوربین پس از ۷۰ سال فعالیت تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

475x120 G10 نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد اخبار IT

برگزارکنندگان نمایشگاه فوتوکینا با انتشار بیانیه، «افت شدید و ادامه دار» بازار دوربین و تصویربرداری را دلیل اصلی لغو برگزاری این نمایشگاه اعلام کردند که از سال ۱۹۵۰ به شکل سالانه در کلن آلمان برگزار می‌شد. این نمایشگاه به مدت ۷۰ سال پذیرای شرکت‌های مختلف در حوزه عکاسی و دوربین و نمایش جدیدترین محصولات آنها از جمله بدنه دوربین، لنز، سنسورها و محصولات مرتبط بود و یکی از قطب‌های اصلی کسب‌وکار برای صنعت تصویربرداری به شمار می‌رفت.

photokina news نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد اخبار IT

600x120 Digiato نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد اخبار IT
Comp 1 1 1 2 1 نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد اخبار IT New 9 نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد اخبار IT

فوتوکینا در سال‌های اخیر با مشکلات متعددی مواجه شده است. سال ۲۰۱۷ برگزارکنندگان اعلام کردند این نمایشگاه که هر دو سال یکبار برگزار می‌شد، از سال ۲۰۱۸ به یک رویداد سالانه تبدیل می‌شود و تعداد روزهای برگزاری نیز از ۶ به ۴ روز کاهش پیدا کرد.

این نمایشگاه سپتامبر سال ۲۰۱۸ طبق برنامه برگزار شد و برگزارکنندگان تاریخ رویداد بعدی را می ‌۲۰۱۹ اعلام کردند، که البته به خاطر بازه ۷ ماهه بین دو رویداد و عدم توانایی شرکت‌ها در ارائه محصولات جدید، به می ‌۲۰۲۰ موکول شد. شیوع ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ برگزاری این نمایشگاه را به سال ۲۰۲۲ موکول کرد، اما حالا با بیانیه جدید به نظر می‌رسد چنین اتفاقی رخ نخواهد داد.

شرکت‌های تولید کننده دوربین تا همین چند سال پیش برای معرفی جدیدترین محصولات خود تا زمان برگزاری نمایشگاه فوتوکینا صبر می‌کردند، اما این رویه مدت‌هاست که از بین رفته و شرکت‌های مطرح مثل سونی، نیکون، کنن و فوجی‌فیلم محصولاتشان را در رویدادهای اختصاصی معرفی می‌کنند. علاوه بر این، نمایشگاه‌های تجاری دیگر مثل CES و IFA به قطب‌های اصلی معرفی جدیدترین محصولات حوزه فناوری از جمله محصولات صنعت تصویربرداری تبدیل شده‌اند.

بنابراین برگزارکنندگان فوتوکینا با توجه به افول بازار دوربین، ظهور نمایشگاه‌های بهتر و همه‌گیری کرونا، تصمیم گرفته‌اند تا این نمایشگاه را تا اطلاع ثانوی تعطیل کنند. احتمال دارد فوتوکینا در چند سال آینده دوباره برگزار شود، ولی با توجه به دلایل ذکر شده احتمال آن بسیار کم است.

نمایشگاه فوتوکینا به خاطر افول صنعت دوربین پس از ۷۰ سال معلق شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *