پنج‌شنبه , 21 ژانویه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟-اخبار IT

کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟-اخبار IT

یک شرکت مالی هزینه اشتراک ماهانه اینترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه را با میزان حقوق در هر کشور مقایسه و ارزان‌ترین و گران‌ترین کشورها را از لحاظ هزینه اینترنت معرفی کرده است.

475x120 G10 کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟ اخبار IT

شرکت خدمات مالی NetCredit با استفاده از داده‌های شرکت تحقیقاتی Cable، هزینه اشتراک ماهانه اینترنت پرسرعت ثابت ۱۰ مگابیت بر ثانیه را با میزان حقوق در هر کشور مقایسه کرده است. به گفته این شرکت، یمن گران‌ترین اینترنت جهان را دارد. هزینه اشتراک ماهانه اینترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه در این کشور حدوداً ۲۴۶۶ دلار تمام می‌شود؛ یعنی ۲۷۹۲ درصد میانگین حقوق ماهانه ۸۸.۳۳ دلار. از سوی دیگر، موناکو ارزان‌ترین اینترنت را در دنیا ارائه می‌کند. اشتراک ماهانه اینترنت در این شاهزاده نشین ۳۴.۴۹ دلار یا ۰.۰۰۶۸ درصد میانگین حقوق ماهانه ۵۰۴۳ دلار است.

06 Countries with the Most Affordable Internet Middle East کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟ اخبار IT

600x120 Digiato 3 کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟ اخبار IT
290 290 کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟ اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟ اخبار IT

دسترسی به اینترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه در ترکمنستان ماهانه ۳۰۴۷ دلار هزینه برمی‌دارد که ۱۰۴۳ درصد حقوق ماهانه در این کشور است. جالب آنکه مردم کشور همسایه یعنی قزاقستان می‌توانند با پرداخت ماهانه ۲۲.۱۵ دلار (۴.۱۷ درصد حقوق ماهانه) از همین سرعت بهره‌مند شوند.

بر اساس محاسبات شرکت NetCredit، هزینه اشتراک ماهانه اینترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه در ایران ۲۳.۳۵ دلار یا به عبارتی ۶.۶۱ درصد میانگین حقوق ماهیانه است. البته همانطور که گفته شد این شرکت هزینه اینترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه را حساب کرده بنابراین این رقم قابل بسط دادن به کل کشور نیست.

میانگین هزینه اشتراک ماهانه اینترنت ۱۰ مگابیت بر ثانیه در ایالات متحده ۷.۰۱ دلار است؛ یعنی ۰.۱۶ درصد میانگین حقوق ۴۰۰۰ دلار.

NetCredit همچنین هزینه اینترنت پرسرعت را با سرعت دانلود مقایسه کرده و هزینه تقریبی اینترنت ۱۰ مگابیتی در کشورها را محاسبه کرده است. بر اساس گزارش این شرکت، رومانی ارزان‌ترین اینترنت را از لحاظ سرعت (۰.۱۳ دلار به ازای هر مگابیت بر ثانیه) ارائه می‌کند. این در حالیست که در یمن به ازای هر مگابیت بر ثانیه باید ۳.۷۶۸ دلار پرداخت کرد.

کدام کشورها ارزانترین و گرانترین اینترنت دنیا را دارند؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *