چهارشنبه , 20 ژانویه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد-اخبار IT

یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد-اخبار IT

یوتیوب از آزمایش الگوریتم جدیدی خبر داده که با استفاده از یادگیری ماشینی ویدیوها را به طور خودکار قسمت‌بندی می‌کند. این قابلیت در زمان صرفه‌جویی کرده و به کاربران کمک می‌کند تا سریعا به قسمت دلخواه ویدیو بروند.

475x120 G10 یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد اخبار IT

یوتیوب در حال آزمایش قابلیت قسمت‌بندی خودکار ویدیوها برای تعداد محدودی از کلیپ‌ها است. این قابلیت با استفاده از یادگیری ماشینی به طور خودکار و هوشمند ویدیوها را بخش‌بندی می‌کند. یوتیوب می‌گوید تولیدکنندگان محتوا با استفاده از این قابلیت دیگر نیازی ندارند تا ویدیوها را به شکل دستی فصل‌بندی کنند، بنابراین در آینده احتمالاً شاهد بالا رفتن تعداد ویدیوهای قسمت‌بندی شده در این پلتفرم خواهیم بود.

YouTube’s new AI experiment automatically adds chapters to videos 2 یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد اخبار IT

600X120 Digiato یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد اخبار IT
290x290 3 یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد اخبار IT 265x265 9X یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد اخبار IT

یوتیوب می‌گوید آن دسته از تولیدکنندگان محتوا که ویدیوهای آن‌ها در این آزمایش به طور خودکار قسمت‌بندی شده، می‌توانند در صورت نیاز از این برنامه خارج شوند. یوتیوب اضافه می‌کند که تولیدکنندگان محتوا می‌توانند در مورد این ابزار بازخورد داده و در بهبود عملکرد آن سهیم باشند.

آنطور که در گزارش آمده، این قابلیت برای ویدیوهایی که در آنها انتقال از یک موضوع به موضوع دیگر قابل تشخیص نیست، کاربردی نخواهد بود و احتمال خطا کردن هوش مصنوعی در تشخیص زمان درست وجود دارد. علاوه بر این ممکن است عده‌ای از تولیدکنندگان تمایلی به فصل‌بندی ویدیوهای خود نداشته باشند و نسبت به آن اعتراض کنند.

در هر صورت اگر این فناوری به درستی کار کند، بسیاری از تولیدکنندگان محتوا را از کار زمان گیر اضافه کردن برچسب‌های زمانی (Timestamps) خلاص می‌کند. این قابلیت برای کاربران هم مفید است چون دیگر نیازی به تماشای مقدمه طولانی ویدیوها نخواهد بود.

یوتیوب فصل‌بندی خودکار ویدیوها با هوش مصنوعی را به شکل آزمایشی کلید زد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *