قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد-اخبار IT

ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد-اخبار IT

مدیرعامل تسلا که پس از اعلام خبر ورود این کمپانی به جمع ۵۰۰ شرکت برتر بورس آمریکا به سومین فرد ثروتمند جهان شده بود، حالا با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند کره زمین لقب گرفته است.

475x120 G10 ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد اخبار IT

با افزایش ارزش سهام تسلا، سرمایه این کارآفرین ۴۹ ساله با افزایش ۷.۲ میلیارد دلاری مواجه شد. سرمایه مدیرعامل تسلا هم اکنون به ۱۲۷.۹ میلیارد دلار می‌رسد که آن را به دومین ثروتمند جهان تبدیل کرده است.

ایلان ماسک در سال جاری میلادی با افزایش سرمایه ۱۰۰.۳ میلیارد دلاری مواجه شد که بیش از هر میلیارد دیگری در جهان است. در ژانویه سال جاری میلادی ماسک به عنوان ۳۵امین ثروتمند در جهان شناخته می‌شد.

600X120 Digiato ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد اخبار IT
290x290 3 ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد اخبار IT 290 290 ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد اخبار IT

دلیل اصلی افزایش سرمایه ماسک، بهبود عملکرد تسلا و رشد چشمگیر ارزش سهام آن بوده است. نزدیک به سه چهارم دارایی خالص ماسک را سهام تسلا تشکیل می‌دهد که چهار برابر ارزش بیشتری نسبت به سهم آن در اسپیس ایکس دارد.

Elon Musk Bill Gates ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد اخبار IT

هم‌بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس که زمانی ثروتمندترین فرد در کره زمین بود، هم اکنون با سرمایه ۱۲۷.۷ میلیارد دلاری در رتبه سوم قرار دارد. گیتس در سال ۲۰۱۷ جایگاه اول را به جف بزوس، مدیر عامل آمازون واگذار کرد که همچنان این رتبه را در اختیار دارد.

در حالی بیل گیتس در رتبه سوم به چشم می‌خورد که در سال‌های اخیر چندین میلیارد دلار صرف امور خیریه کرده است. میزان پرداخت‌های گیتس از طریق بنیاد خود از سال ۲۰۰۶ تا به امروز به بیش از ۲۷ میلیارد دلار رسیده است.

ایلان ماسک و بیل گیتس در ماه‌های گذشته بحث‌های تقریبا زیادی با یکدیگر داشته‌اند. برای مثال ماسک به گیتس گفته بود که هیچ اطلاعی از کامیون‌های برقی ندارد و درباره کووید-۱۹ نیز اختلاف نظرهایی با یکدیگر دارند. گیتس که سرمایه‌گذاری زیادی برای توسعه واکسن کرونا انجام داده، نسبت به پذیرفتن برخی تئوری‌های توطئه از سوی ماسک ابراز نگرانی کرده است.

با وجود اینکه جهان با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و میلیون‌ها نفر شغل خود را در سراسر جهان از دست داده‌اند، این بیماری به نفع ثروتمندان جهان عمل کرده است. طبق اعلام بلومبرگ، ثروتمندان جهان از اوایل سال جاری میلادی تا به امروز ۱.۳ تریلیون دلار به سرمایه خود اضافه کرده‌اند.

ایلان ماسک با عبور از بیل گیتس دومین فرد ثروتمند جهان شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *