سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد-اخبار IT

گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد-اخبار IT

گوگل به تازگی اعلام کرده تا سال ۲۰۲۲ از مرورگر کروم روی سیستم عامل ویندوز ۷ پشتیبانی می‌کند که ۶ ماه بیشتر از برنامه اولیه آن است.

475x120 G10 گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد اخبار IT

این غول جستجوی اینترنتی اوایل سال جاری میلادی اعلام کرد که تا ۲۴ تیر ۱۴۰۰ (۱۵ ژوئیه ۲۰۲۱) برای مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز ۷ بروزرسانی عرضه می‌کند. حالا این زمان افزایش پیدا کرده و تا تاریخ ۲۵ دی ۱۴۰۰ (۱۵ ژانویه ۲۰۲۲) از این مرورگر پشتیبانی خواهد کرد.

گوگل در بیانیه مربوط به این خبر اعلام کرده که به علت شیوع ویروس کرونا، کسب و کارها و تیم‌های IT آن‌ها به علت دورکاری و تغییرات گسترده در محیط کار، با چالش‌های زیادی روبه‌رو شده‌اند. به گفته این کمپانی، برخی کسب و کارها مجبور شده‌اند که به سراغ پروژه‌های مهمتری بروند و در برنامه‌های خود تغییراتی ایجاد کنند.

600X120 Digiato گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد اخبار IT
Cloud home 290x290 1 گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد اخبار IT mobit ir گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد اخبار IT

این موارد باعث شده که گوگل به بازخورد مشتریان سازمانی خود توجه کند. در حالی که ویندوز ۷ عمر بالایی دارد و نزدیک به یک دهه از ورود آن به بازار می‌گذرد، بسیاری از سازمان‌ها همچنان از آن استفاده می‌کنند و ظاهرا قصد مهاجرت به ویندوز ۱۰ را ندارند.

299d306cca 112565 google chrome 63 گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد اخبار IT

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی گوگل، ۲۲ درصد از سازمان‌هایی که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند، هنوز از سیستم عامل ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ مهاجرت نکرده‌اند. این موضوع و همچنین شیوع کرونا نشان می‌دهد که در آینده نزدیک با کاهش چشمگیر سهم این سیستم عامل قدیمی روبه‌رو نخواهیم شد.

گوگل امیدوار است با این ۶ ماه اضافه، مشتریان سازمانی وقت کافی برای ارتقای سیستم عامل قدیمی خود داشته باشند و نگرانی در زمینه امنیت برای آن‌ها ایجاد نشود. مایکروسافت از ۲۴ دی ۱۳۹۸ (۱۴ ژانویه ۲۰۲۰) انتشار آپدیت‌های امنیتی برای ویندوز ۷ را متوقف کرده، هرچند شرکت‌ها می‌توانند با پرداخت هزینه تا سال ۲۰۲۳ برای این سیستم عامل بروزرسانی دریافت کنند.

گوگل تا سال ۲۰۲۲ به پشتیبانی از مرورگر کروم روی ویندوز ۷ ادامه می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *