سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند-اخبار IT

گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند-اخبار IT

گوگل در حال آزمایش سیستم هوش مصنوعی به نام «Project Guideline» است که به افراد برای شرکت در مسابقات دو کمک می‌کند. این سیستم می‌خواهد به افراد استقلال بیشتری بدهد.

475x120 G10 گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند اخبار IT

یک دونده برای استفاده از این سیستم، باید یک گوشی اندرویدی را به یک وسیله شبیه به کمربند که دور کمرش بسته می‌شود، متصل کند. اپ Project Guideline می‌تواند از دوربین گوشی برای راهنمایی فرد در مسیر مسابقه استفاده کند.

زمانی که دونده از خط دور شود، این اپ نشانه‌های صوتی به هدفون‌های القای استخوانی ارسال می‌کند. هرچه دونده بیشتر از خط دور شود، این صدا در یک گوش بیشتر می‌شود. این برنامه برای کار کردن به ارتباط اینترنتی نیاز ندارد و می‌تواند در تعدادی از شرایط نوری و آب و هوایی کارایی خود را حفظ کند.

600x120 Digiato 2 گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند اخبار IT
marto opz3 1 گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند اخبار IT 265x265 9X گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند اخبار IT

dims 3 گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند اخبار IT

گوگل در توسعه این سیستم تنها نبوده و با کمک مدیرعامل و رئیس مدرسه «Guiding Eyes for the Blind» به نام «توماس پنک» دست به چنین کاری زده است. گوگل به دنبال همکاری با سازمان‌های دیگر برای راه‌اندازی دوره‌های دوندگی با راهنما‌های رنگ شده در تعدادی از جوامع است.

این غول جستجوی اینترنتی در سال‌های اخیر ویژگی‌هایی برای کمک به افراد نابینا و کم‌بینا ارائه کرده که از میان آن‌ها می‌توان به چندین مورد اشاره کرد. یکی از آن‌ها، راهنمای دقیق پیاده‌روی گفتاری در گوگل مپس است که به افراد کمک می‌کند به صورت مستقل در شهر حرکت کنند.

یکی دیگر از این قابلیت‌ها، هوش مصنوعی کروم است که می‌تواند تصاویر را شناسایی کرده و آن را برای افراد توضیح دهد. اپ «Lookout» در صورت وجود مانع در مسیر افراد، به آن‌ها نشانه صوتی می‌دهد و همچنین اسناد را با صدای بلند می‌خواند.

گوگل با سیستم هوش مصنوعی برای دویدن به افراد کم‌بینا کمک می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *