قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد-اخبار IT

هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد-اخبار IT

شرکت هیوندای توجه ویژه‌ای به بحث ایمنی داشته و سعی می‌کند محصولات خود را به جدیدترین سیستم‌ها در این زمینه مجهز کند . اما اخیرا با شکایت یکی از مشتریان هیوندای در کالیفرنیا، این کمپانی به فروش خودرو بدون سیستم‌های ایمنی ذکر شده، متهم شده است.

475x120 G10 هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد اخبار IT

در دادخواهی ای که علیه هیوندای به جریان افتاده، ادعا شده مدل آیونیک لیمیتد (Limited) فقط به سیستم‌های اخطار برخورد از نقاط کور و اخطار عبور خودرو از پشت مجهز است، حال آنکه در تبلیغات گفته می‌شود این مدل از دستیار پیشگیری برخورد از نقاط کور و دستیار جلوگیری از برخورد با خودروی عبوری از پشت سود می‌برد.

2020 hyundai ioniq 5 هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد اخبار IT

600x120 Digiato 2 هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد اخبار IT
New 4 هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد اخبار IT mobit ir هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد اخبار IT

در دادخواهی تنظیم شده علیه هیوندای آمده:

«هیوندای به‌طور فریبکارانه‌ای آیونیک 2020 را به تمامی مشتریان کشور بازاریابی، تبلیغ و لیزینگ می‌کند. مشتریان این خودرو هم ظاهرا شیوه‌ای مطمئن یا کاربردی برای اثبات وجود سیستم‌های ذکر شده و ارزیابی عملکرد صحیح آنها ندارند.»

از نظر عملکرد تفاوت دستیار پیشگیری با سیستم اخطار دهنده بسیار زیاد است، چرا که دستیار در صورت نیاز با کمک ترمز اضطراری یا سایر سیستم‌ها در حرکت خودرو مداخله می‌کند، حال آنکه سیستم اخطار – همانطور که از نامش پیداست – فقط به راننده هشدار می‌دهد که خطری حتمی در پیش است و هیچ دخالت دیگری نمی‌کند.

2020 hyundai ioniq 6 هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد اخبار IT

آنطور که فرد شاکی اعلام کرده، مطابق با برچسب نصب شده، آیونیک لیمیتد وی علاوه‌بر سیستم‌های اخطار دهنده باید به دستیار نیز مجهز باشد. در مقابل هیوندای اظهار نموده این موضوع درست نیست و سری آیونیک لیمیتد فقط از سیستم‌های اخطار بهره می‌برد.

در هر حال نگاهی به وبسایت شاخه آمریکایی هیوندای نشان می‌دهد تریم‌های Hybrid SE، SEL و لیمیتد از آیونیک به اخطار برخورد از نقاط کور و اخطار عبور خودرو از پشت مجهز هستند. همچنین در هیچکدام از نسخه‌های برقی، هیبریدی و هیبریدی شارژی آیونیک خبری از سیستم‌های دستیار راننده نیست.

2020 hyundai ioniq 4 هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد اخبار IT

با وجود این، مالک شاکی آیونیک می‎‌گوید چند بار در این مورد با هیوندای تماس گرفته، ولی خودروساز کره‌ای هیچ راهکار یا اقدام مناسبی  انجام نداده است.

هیوندای به فروش خودرو بدون سیستم‌ ایمنی پیش گیری از تصادف متهم شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *