قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند-اخبار IT

ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند-اخبار IT

600 100 vigiato v2 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

همیشه تمام مراحلی که برای بازی‌ها ساخته می‌شوند، در نسخه نهایی وجود ندارند. البته هر استودیویی دلیل خودش را برای حذف یک مرحله از نسخه نهایی دارد. برای مثال ممکن است برخی از این مراحل با استانداردهایی که بازی‌ها بر اساسشان ساخته شده‌اند همخوانی نداشته باشند. یا ممکن است سازندگان از نظر داستانی، قادر به توجیه قصه این مراحل نبوده‌اند. برای همین، در این مقاله به ۱۰ مرحله حذف شده از بازی های مهم پرداختیم و از دلایل انجام این کار برایتان گفتیم. با ویجیاتو همراه باشید

۱۰) والتی در زیر دریا – Fallout 4

maxresdefault 4 3 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

maxresdefault 4 3 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

در فالوت ۴ اگر بتوانید محدودیت‌های کاراکترتان را با تقلب کنار بزنید و به اعماق خلیج ماساچوست بروید، می‌بینید که اَست‌های ناتمام بسیاری مثل یک قفس، لوله، ساختمان‌های نیمه‌کاره، کشتی شکسته و دلفینی جهش‌یافته در زیر آب رها شده‌اند. این اَست‌ها بی‌دلیل در این منطقه قرار نگرفته‌اند. بلکه تمام‌شان این موضوع را ثابت می‌کنند که والت در زیر خلیج ماساچوست وجود داشته و ما با پیمودن یک مرحله اصلی یا حتی فرعی می‌توانستیم به آن برسیم.

۹) ویندهلم – Skyrim

Windhelm Skyrim ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

Windhelm Skyrim ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

مرحله جذاب گلادیاتور مانند اسکایریم را یادتان است که در منطقه ویندهلم اتفاق می‌افتاد؟ خب شاید ناامید شوید که بگویم در ویندهلم فقط لازم نبوده تا سر حد مرگ برای زنده نگه‌داشتن جانتان بجنگید. بلکه در این منطقه تعداد زیادی مرحله جانبی متفاوت هم وجود داشته که اتفاقا روی سرنوشت مراحل دیگر نیز تاثیر گذار بودند.

۸) فانگس فارست – Banjo Kazooie

maxresdefault 3 5 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

maxresdefault 3 5 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

اگر تریلرهای بانجو کازویی را در E3 1997 دیده بودید، قطعا شما هم به وجود منطقه فانگس فارست شک می‌کردید. اما دیگر نیازی نیست شک کنید. چراکه طرفداران Banjo Kazooie با بررسی کدهای بازی متوجه شدند که واقعا مراحل فانگس فارست وجود داشتند. حتی خود نینتندو هم به نوعی این موضوع را با طراحی مرحله فانگای فارست برای بازی دانکی کانگ ۶۴ تایید کرد. البته نمی‌شود گفت که فانگای فارست چقدر از لحاظ بصری به فانگس فارست شباهت دارد اما دیگر خودتان هم می‌توانید بین اسم این دو مرحله وجه تشابه پیدا کنید.

۷) قصر مخفی – Sonic the Hedgehog 2

d7vgowe c64f08da fc4c 4564 a5c5 e03143264e77 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

d7vgowe c64f08da fc4c 4564 a5c5 e03143264e77 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

منطقه قصر مخفی را اولین بار در نسخه پروتوتایپ Sonic the Hedgehog 2 دیدیم. مرحله‌ای که با رنگ‌های بنفش و آبی رنگ و پلتفرم‌های طلایی تزئین شده بود و ظاهر متفاوت‌تری نسبت به دیگر مراحل سری Sonic the Hedgehog داشت. با این حال، گویا تیم توسعه‌دهنده نتوانستند دلیل وجود چنین مرحله‌ای را در بازی توجیه کنند و آن را حذف کردند. با این حال، خوشبختانه الان منطقه قصر مخفی Sonic the Hedgehog 2 دیگر یک مرحله حذف شده نیست و اگر نسخه ریمستر بازی را برای iOS دانلود کنید، می‌توانید به تجربه آن بپردازید.

۶) دنیای کتاب جنگل – Kingdom Hearts: Birth by Sleep

kh ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

kh ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

شاید باورتان نشود اما تقریبا نیمی از دنیای انیمیشن کتاب جنگل در دل جهان Kingdom Hearts: Birth by Sleep ساخته شده بوده و ما از آن خبر نداشتیم. بله، دیتا ماینرها با بررسی کدهای بازی، توانستند به منطقه‌ای جنگل‌مانند برسند که طراحی بافت‌های آن به صورت نیمه کاره انجام شده بود. اما همین افراد با بررسی‌های بیشتر، توانستند تخت پادشاهی کینگ لویی را پیدا کنند که از نظر بصری نمونه یک به یکی از آن چیزی است که در انیمیشن دیده بودیم.

۵) سیتادل – Golden Eye 007

GE Citadel FULL ingame7 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

GE Citadel FULL ingame7 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

Golden Eye 007 از آن بازی‌هایی است که گیمرهای کلاسیک زیاد خاطرات شیرین آن را برای خودشان مرور می‌کنند. با این حال، برخی از همین گیمرها به طور اتفاقی توانسته بودند پا در مرحله نیمه تمامی بگذارند که الان به سیتادل معروف است. سیتادل یک نقشه بزرگ سه طبقه است که از نظر نقشه‌برداری به شدت طراحی جالبی دارد. البته مشخص نیست که سیتادل قرار بوده یک مرحله کامل برای بازی باشد یا نه. چراکه برخی بر این باورند که این نقشه صرفا برای بررسی قابلیت‌های بازی و حرکت بازیکنان بوده و برای همین به صورت نیمه تمام به حال خودش رها شده.

۴) راسوی شگفت‌انگیز – Crash Bandicoot

hqdefault ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

hqdefault ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

در نسخه اول کرش بندیکوت نیز مرحله‌ای وجود داشته به نام Astound the Skunk. مرحله‌ای که با نام سخره‌نوردی هم معروف است. چراکه Astound the Skunk مثل مابقی مراحل بازی بافتی جنگلی نداشته و بیشتر شبیه منطقه‌ای کوهستانی بوده. این یعنی بازیکن باید با پریدن از روی تخته سنگ‌های مختلف و فرار از دست سنگ‌های غلتان، راه خودش را به سمت انتهای مرحله پیدا می‌کرده. از نظر بصری نیز مرحله Astound the Skunk تقریبا تکمیل بوده و صرفا به یک پولیش نهایی برای رسیدن به کیفیت مطلوب نیاز داشته. به همین خاطر برای خیلی سوال است که چرا این مرحله از نسخه نهایی بازی حذف شده.

۳) تنکدآپ – GTA: San Andreas

maxresdefault 2 8 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

maxresdefault 2 8 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

در GTA: San Andreas قرار بوده مرحله‌ای وجود داشته باشد که به رقابت میان تولید‌ کنندگان ماشین‌های کنترلی بارکلی و زیرو خاتمه دهد. در این مرحله شما متوجه می‌شدید که شرکت بارکلی قصد بمب‌گذاری فروشگاه زیرو را دارد. برای جلوگیری از این اتفاق، باید کنترل یک تانک اسباب‌بازی را به دست می‌گرفتید و مانع از رسیدن محموله‌های انفجاری به فروشگاه می‌شدید. به نظر جالب می‌رسیده، نه؟ اما گویا راکستار فکر می‌کرده که این مرحله با استانداردهای بازی همخوانی ندارد و در نهایت آن را از نسخه نهایی حذف کرده.

۲) سیاره تیلوس ۴ – Star Wars Knight of the Old Republic 2

maxresdefault 1 12 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

maxresdefault 1 12 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

به خاطر عجله در پروسه ساخت Star Wars Knight of the Old Republic 2، نسخه نهایی بازی با مشکلات فنی بسیاری همراه بود. از آن بدتر اینکه بسیاری از مراحل و محتوای جذاب بازی به خاطر همین عجله بیش از حد حذف شدند و ما در روز عرضه قادر به تجربه آن‌ها نبودیم. برای نمونه می‌توان از مرحله جانبی جذابی که در سیاره تیلوس ۴ اتفاق می‌افتاد نام برد. مرحله‌ای که در آن باید با ربات‌های HK 47 برای نابودی کارخانه سازنده آن‌ها تلاش می‌کردید. با این حال، شما می‌توانستید در جریان این مرحله به جای نابودی کارخانه، کنترل ارتشی از ربات‌های HK را به دست بگیرید و به طور کلی شیوه روایت داستان بازی را تغییر دهید. خوشبختانه طرفداران بازی الان این مرحله را در دل خود بازی بازسازی کرده‌اند و اگر دوست داشتید می‌توانید آن را تجربه کنید.

۱) اپیزود ۵۱ – Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

maxresdefault 33 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

maxresdefault 33 ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند اخبار IT

هر کسی که متال گیر سالید ۵ را تجربه کرده باشد، متوجه ناقص بودن قصه بازی می‌شود. به خاطر دعوایی که بین کوجیما و کونامی شکل گرفت، بازی در نهایت به صورت نیمه کاره عرضه شد و ما تقریبا نتوانستیم یک سوم پایانی خط داستانی متال گیر سالید ۵ را ببینیم. یک سومی که شامل اپیزود ۵۱ و داستان نفرت ایلای از بیگ‌باس نیز می‌شود. این یعنی ما به خاطر یک سری اختلاف نظر، نتوانستیم مهم‌ترین بخش‌های داستان بازی را ببینیم و قصه یکی از مهم‌ترین فرانچایزهای تاریخ برایمان نیمه تمام باقی ماند.

خب این هم از لیست ۱۰ مرحله برتری که از بازی‌های مهم حذف شدند. نظرتان در مورد انتخاب‌ها چیست. حتما نظراتتان را در بخش کامنت‌ها برایمان بنویسید و بگویید که دوست دارید در مورد چه موضوع‌های دیگری برایتان مقاله بنوبسیم.

ویجیاتو: ۱۰ مرحله‌ای که از بازی‌های مهم حذف شدند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *