قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: بررسی بازی Watch Dogs Legion-اخبار IT

ویجیاتو: بررسی بازی Watch Dogs Legion-اخبار IT

نسخه اول Watch Dogs شاید دلیلی اصلی افزایش نفرت گیمرها نسبت به کمپانی‌های یوبیسافت بود. بازی نتوانست به هیچ‌کدام از وعده‌هایی که داده بود عمل کند و یوبیسافت سر طرفدارانش را کلاه گذاشته بود. نسخه دوم سری تا حدی این فرنچایز را به سمت درستی حرکت داد و حال به نظر می‌رسد Watch Dogs Legion یک قدم جدی‌تری در همین راستا برداشته است؛ قدمی که البته خیلی هم بلند نیست. برای تهیه این بازی می‌توانید به وبسایت gamesysshop.com مراجعه کنید.

elite3d watch dogs legion cover 244x300 ویجیاتو: بررسی بازی Watch Dogs Legion اخبار IT

 • ژانر

  جهان-باز
 • تاریخ انتشار
  ۸ آبان ۱۳۹۹
 • پلتفرم‌ها

  ایکس‌باکس وانپلی‌استیشن 4پی‌سی
 • ناشر بازی

  Ubisoft
 • سازنده

  یوبیسافت
 • حالت بازی

  تک نفره
 • درجه سنی بازی
  مناسب برای ۱۷ سال به بالا

بررسی بازی

Watch Dogs Legion از همان روز معرفی‌اش تا به الان روی یک موضوع مهم مانور داد: شما می‌توانید بازی را در نقش تمامی اعضای شهر لندن دنبال کنید و این بار به جای یک یا چند کاراتر اصلی، با ده‌ها کاراکتر قابل کنترل طرف هستیم.

در همین ابتدا هم می‌خواهم که به همین سوال پاسخ بدهم و تایید کنم که سازندگان بازی در یوبیسافت مونترال تا حد زیادی در به ثمر رساندن ایده‌ جذابی که ارائه داده بودند، موفق ظاهر شده‌اند و Watch Dogs Legion واقعا این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با افراد مختلفی بخش داستانی را جلو ببرید.

داستان بازی در یک لندن فوق‌مدرن جریان دارد. جایی که یک ارتش خصوصی در همکاری با گروه‌های خرابکاری توانسته کنترل شهر را در دست بگیرد و از تکنولوژی بالایی که دارد برای اهداف خرابکارانه خود استفاده می‌کند. اهداف این گروه با رضایت مردم در تظاد است و به همین خاطر هم بسیاری از مردم لندن حالا در شرایط سخت و در کنترل شدید حکومت زندگی می‌کنند و به همین خاطر هم به رهبری یک گروه هکر تصمیم می‌گیرند تا بر علیه این دیکتاتوری موجود قیام کنند.

El6nMjWXUAMs0xy 1024x582 ویجیاتو: بررسی بازی Watch Dogs Legion اخبار IT
مثل این که این خانم زیاد به قسمی که خورده وفادار نبوده!

عمق کم و زرق و برق زیاد

پیش‌زمینه داستانی‌‌ای که تا پیش از این برایتان تعریف کردم به اندازه کافی جذاب و هیجان انگیز است. با یک لندنی طرف هستیم که گیر یه عده خلافکار افتاده و حالا مردم قصد دارند تا با راه انداختن یک شورش، شهر را از دست آن‌ها پس بگیرند. باید این نکته را در نظر بگیرید که عمق خط اصلی قصه Watch Dogs Legion از همین چند خط فراتر نمی‌رود و بازی هیچ‌گاه هیچ آنتاگونیست یا پروتاگونیستی ایجاد نمی‌کند که بتوانید برای اهمیت قائل شوید و بخواهید به این خاطر داستان را جلو ببرید. همه‌چیز در سطحی‌ترین شکل ممکن اتفاق می‌افتد و طی قصه بازی هم پیچش‌هایی را نمی‌بینیم که مثلا بخواهد گیمر را غافل‌گیر کرده یا به دنبال کردن ادامه داستان ترغیب کند.

این اتفاق هم چند دلیل دارد. اول از همه که فراهم کردن امکان انتخاب کاراکترهای اصلی از میان مردم شهر تا حد زیادی قدرت پردازش داستان را از نویسندگان Watch Dogs Legion گرفته و از سوی دیگر چه گروه هکرها و چه افرادی که قدرت را در لندن در دست دارند هم آن‌قدر طی داستان بازی عمق پیدا نمی‌کنند که بخواهیم برای آن‌ها اهمیت قائل شویم. به جای آن بازی سعی می‌کند تا با روایت محیطی، خلاهای داستانی را پر کرده و روایت جذابی را برای مخاطبانش فراهم کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *