قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا-اخبار IT

رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا-اخبار IT

شرکت کورنینگ که محافظ «گوریلاگلس» را برای موبایل‌ها می‌سازد، موفق به ساخت پوششی رنگی شده که می‌تواند ۹۹.۹ درصد از باکتری‌ها و ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا را در کمتر از دو ساعت از بین ببرد.

475x120 G10 رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا اخبار IT

شرکت کورنینگ از پوشش رنگی جدیدی به نام Corning Guardiant رونمایی کرد. کورنینگ از این فناوری به عنوان «دستاوردی شگرف در زمینه فناوری شیشه-سرامیک» یاد می‌کند و می‌گوید به کمک آن می‌توان نوعی افزودنی مبتنی بر مس را با فناوری شیشه-سرامیک ترکیب و هر سطحی را به یک ماشین میکروب کُش تبدیل کرد.

Newly discovered coronavirus mutation could threaten vaccine race study says feature رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا اخبار IT

600x120 Digiato 1 رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا اخبار IT
marto opz3 1 رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا اخبار IT 265x265 9X رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا اخبار IT

کورنینگ می‌گوید آزمایش فناوری Corning Guardiant از خاصیت ضدمیکروبی بالا و تأثیرگذاری قابل توجه آن در مبارزه علیه ویروس کرونا خبر می‌دهد به گونه‌ای که پس از شبیه‌سازی شش سال ساییده شدن همچنان خاصیت ضدکرونایی خود را حفظ می‌کند. کورنینگ این پوشش رنگی را در همکاری با شرکت «صنایع پی‌پی‌جی» (PPG Industries) ساخته که در زمینه تولید رنگ، رزین‌های صنعتی و مواد شیمیایی فعالیت می‌کند.

به گفته کورنینگ پوشش مورد بحث می‌تواند عوامل بیماری زای مختلف از جمله باکتری گِرَم-مثبت «استافیلوکوکوس اورئوس»، باکتری گِرَم-منفی «سودوموناس آئروژینوزا» و ویروس‌های مقاوم در برابر مواد ضدعفونی کننده را در ۲ ساعت از بین ببرد.

Corning Guardiant برای از بین بردن جرم‌های سطحی از جمله میکروب‌ها یا ویروس‌هایی مثل کرونا از مس استفاده می‌کند. در حال حاضر تاریخ عرضه این محصول و اینکه در کدام محصولات به کار خواهد رفت مشخص نیست، ولی کورنینگ می‌گوید از سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا درخواست مجوز کرده تا به زودی از این فناوری در محصولات استفاده کند.

رونمایی کورنینگ از پوشش رنگی با قابلیت از بین بردن ویروس کرونا

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *