قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسپیس‌اکس با موفقیت دومین گروه از فضانوردان را روانه فضا کرد [تماشا کنید]-اخبار IT

اسپیس‌اکس با موفقیت دومین گروه از فضانوردان را روانه فضا کرد [تماشا کنید]-اخبار IT

اسپیس اکس در یک مأموریت تاریخی دیگر، دومین گروه از فضانوردان را به مقصد ایستگاه فضایی بین المللی روانه مدار زمین کرد. این مأموریت که Crew-1 نام دارد، دومین مأموریت سرنشین دار اسپیس‌اکس، اولین مأموریت عملیاتی کپسول کرو دراگون و آغازگر عصر جدیدی در سفر به ایستگاه فضایی بین الملی به شمار می‌رود.

475x120 G10 اسپیس‌اکس با موفقیت دومین گروه از فضانوردان را روانه فضا کرد [تماشا کنید] اخبار IT

کپسول کرو دراگون ساعت ۰۳:۵۷ بامداد دوشنبه به وقت ایران توسط راکت فالکن ۹ از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب شد و «مایکل هاپکینز» (Michael Hopkins)، «ویکتور گلاور» (Victor Glover) و «شنون واکر» (Shannon Walker)، فضانوردان ناسا و «سوئیچی ناگوچی» (Soichi Noguchi)، فضانورد آژانس کاوش‌های فضایی ژاپن (JAXA) را به مدار برد.

این کپسول که Resilience (تاب‌آوری) نام گرفته، حالا در مدار زمین است و پس از تقریباً ۲۷ ساعت ماندن در مدار، حوالی ساعت ۰۷:۳۰ صبح فردا به وقت ایران به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد رسید. نکته جالب اینکه کپسول کرو دراگون به طور اتوماتیک و بدون نیاز به دخالت انسانی به ایستگاه متصل خواهد شد.

بوستر راکت فالکن ۹ دقایقی پس از پرتاب با موفقیت روی کشتی خودران در اقیانوس اطلس فرود آمد. قرار است از این بوستر در دومین مأموریت سرنشین دار اسپیس اکس به نام Crew-2 استفاده شود.

Screenshot 2020 11 16 spacex crew launch jpg WEBP Image 780 × 520 pixels w600 اسپیس‌اکس با موفقیت دومین گروه از فضانوردان را روانه فضا کرد [تماشا کنید] اخبار IT

Crew-1 دومین مأموریت سرنشین دار اسپیس اکس به فضا به شمار می‌رود، ولی به طور دقیق‌تر، اولین مأموریت طولانی مدت با کپسول کرو دراگون لقب گرفته است. اسپیس اکس خرداد ماه امسال و تقریباً یک دهه پس از بازنشستگی شاتل‌های فضایی، در مأموریتی تاریخی فضانوردان ناسا را با کپسول دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی حمل کرد.

مأموریت سرنشین دار خرداد ماه (با نام Demo-2)، در واقع یک آزمایش برای اثبات توانایی‌های کرو دراگون در حمل ایمن فضانوردان به ایستگاه فضایی و بازگرداندن آن‌ها محسوب می‌شد. کرو دراگون اولین فضاپیمایی است که ناسا آن را پس از شاتل فضایی برای حمل انسان به فضا تأیید می‌کند.

فضانوردان مأموریت Crew-1 به مدت ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی خواهند ماند.

اسپیس‌اکس با موفقیت دومین گروه از فضانوردان را روانه فضا کرد [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *