سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت-اخبار IT

Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت-اخبار IT

به تازگی یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لپ‌تاپ و مک بوک به نام «Compal» مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفته و عملکرد آن برای مدتی با مشکل مواجه شده است.

475x120 G10 Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت اخبار IT

در حالی که این کمپانی چنین مشکلی را تنها یک ناهنجاری ساده عنوان کرده، رسانه‌های تایوانی مدعی شده‌اند که این تولیدکننده با حمله سایبری مواجه شده است. پس از انتشار این گزارش‌ها، سایت دیگری به نام «BleepingComputer» اطلاعات بیشتری در این زمینه منتشر کرد.

حمله باج‌افزاری نوعی از حمله سایبری محسوب می‌شود که از قربانی خود اخاذی می‌کند. برای دریافت پول، مهاجمان به سیستم نفوذ کرده و فایل‌های درون سیستم را رمزگذاری می‌کنند. قربانی برای رمزگشایی این فایل‌ها به هکرها پول پرداخت می‌کند، اگر قربانی دست به چنین کاری نزند، به صورت دائمی از دسترسی به اطلاعات خود محروم می‌شود یا شاید داده‌های افشا شوند یا توسط رقبا خریداری شوند.

600x120 Digiato 1 Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت اخبار IT
mobit ir Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت اخبار IT kerman motor Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت اخبار IT

طبق گزارش‌ها، مهاجمان از تولیدکننده مک بوک درخواست پرداخت ۱۱۰۰ بیت کوین کرده‌اند که باید توسط یک سایت پرداخت در اختیار آن‌ها قرار می‌گرفت. در حال حاضر مشخص نشده که Compal حاضر به پرداخت چنین مبلغی شده یا خیر، اما با توجه به گزارش‌های خبری مبنی بر تعمیر سیستم‌ها و بازگشت بخشی از عملکرد آن به حالت عادی، احتمالا ۱۱۰۰ بیت کوین را در اختیار مهاجمان قرار نداده است.

 Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت اخبار IT

این حمله درست در زمانی صورت گرفته که اپل می‌خواهد تعداد بالایی مک بوک مجهز به چیپ M1 را روانه بازار کند. این کمپانی به تازگی مک بوک ایر و مک بوک پرو ۱۳ اینچی جدید مجهز به اولین چیپست مبتنی بر ARM خود را معرفی کرده است.

این اولین باری نیست که یک کمپانی با حمله باج‌افزاری مواجه می‌شود و البته آخرین آن‌ها نیز نخواهد بود. در این میان گارمین میلیون‌ها دلار به هکرها باج داده است. علاوه بر کمپانی‌ها، میزان حملات باج‌افزاری به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نیز افزایش پیدا کرده که یکی از آن‌ها در آلمان جان یک بیمار را نیز گرفته است.

Compal، دومین سازنده بزرگ لپ‌تاپ در جهان مورد حمله باج‌افزاری قرار گرفت

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *