سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند-اخبار IT

ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند-اخبار IT

600 100 vigiato v2 ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT

گیمرها اخیرا به کم قانع نمی‌شوند و مدام بازی‌سازان را مجبور می‌کنند که به سراغ استارت پروژه‌های جاه‌طلبانه‌تر و خلق جهان‌های بزرگ‌تر بروند. یک سری از بازی‌سازان هم هستند که این قضیه را بیش از حد جدی می‌گیرند و گاهی اوقات دست به کارهایی می‌زنند که اصلا هیچکس قادر به درکشان نیست. نمونه این موضوع را در کار ۵ بازی‌سازان این لیست می‌توانید ببینید. بازی‌سازانی که به شکل وحشتناکی روی دنیای بازی‌هایشان سرمایه‌گذاری کرده‌اند و دست به خلق جهان‌هایی زده‌اند که وسعت‌شان حتی از کره زمین هم بیشتر است. با ویجیاتو همراه باشید.

5) Minecraft

Minecraft Panorama Title World Seed 2 ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT

هر کسی که به اندازه یک ساعت هم Minecraft بازی کرده باشد، متوجه بزرگی جهان آن می‌شود. دنیای بازی به اصطلاح مدام جنریت می‌شود و هر چه جلوتر می‌روید چیزهای جدیدتری می‌بینید. در بازی اندازه هر بلوک معادل ۱ متر مربع است که با جمع زدن همه بلوک‌های به کار رفته در دنیای Minecraft، به عدد ۶۰۰ میلیون کیلومتر مربع خواهید رسید؛ یعنی ۷ برابر بزرگ‌تر از وسعت کره زمین. جالب اینکه دنیای بازی، فقط یک پوسته سطحی نیست که بتوانید روی آن قدم بزنید و چیزهای عجیب و غریب بسازید. نه، دنیای Minecraft پر است از اسرار مختلف که تا زمین را حفر نکنید و وارد تونل‌ها و سیاه‌چال‌های آن نشوید، شگفتی‌شان را درک نخواهید کرد.

4) No Man’s Sky

no mans sky visions main ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT

شاید خیلی‌ها دل خوشی از بازی No Man’s Sky نداشته باشند اما هیچکس نمی‌تواند بزرگی جهان این بازی را زیر سوال ببرد. No Man’s Sky در اصل ۱۸ کوینتیلیون سیاره دارد که به همه‌شان می‌توان سفر کرد و در آن‌ها به گشت و گذار پرداخت. جالب‌تر اینکه هر یک از این سیاره‌ها کوچک هم نیستند و شاید گشت و گذار در هر کدامشان چندین ساعت به طول بینجامد.

Galaxy Note20 Note20 Ultra 500 x 500 ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT
ezgif 4 e35f273d261a ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT

3) Star Citizen

StarCitizen ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT

Star Citizen به قدری پروژه جاه‌طلبانه‌ای است که خیلی‌ها دیگر نگران بازی شده‌اند و فکر می‌کنند که پروسه ساخت آن‌ هیچ وقت تمام نمی‌شود. بازی جهان بزرگ و وسیعی پیش روی مخاطبش می‌گذارد که گوشه‌ گوشه‌اش پر از شگفتی است و هیچ چیز از پیش رندر شده‌ای در آن وجود ندارد. در واقع هر چیزی که در قاب تصویر Star Citizen می‌بینید قابل سفر کردن است. البته به شرطی که سفینه‌هایتان آنقدر پیشرفته باشند که بتوانید به آن‌ها برسید. چون وسعت جهان Star Citizen به چیزی در حدود ۴۰۰ کوادریلیون کیلومتر مربع می‌رسد و تیم سازنده هر روز دارد به این عدد اضافه هم می‌کند. این یعنی عملا اگر بخواهیم با سرعت معمولی سفینه‌ها در جهان بازی حرکت کنیم، قطعا عمرمان کفاف نمی‌دهد که تمام سیاره‌ها را ببینیم.

2) Elite Dangerous

screenshot 0031 ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT

اگر می‌خواهید دقیقا بدانید بازی Elite Dangerous چقدر بزرگ است، به نظرم بهتر است عبارت «وسعت کهکشان راه شیری» را گوگل کنید. چون تیم سازنده بازی دقیقا کهکشان راه شیری را با مقیاس یک به یک در بازی خود طراحی کرده‌اند. جالب اینکه به تمام نقاطی که علم نجوم ثابت کرده در این کهکشان حضور دارند نیز می‌توان سفر کرد و به گشت و گذار در آن‌ها پرداخت.

1) Eve Online

eveonline ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند اخبار IT

Eve Online واقعا بازی عجیبی است و درک کردن جنبه‌های مختلف گیم‌پلی آن عجیب‌تر. بازی هزاران منطقه مختلف دارد که در هر کدامشان یک سیستم سیاسی، اقتصادی و حتی اجتماعی خاص حاکم است. اما همه این‌ها ممکن نبود مگر اینکه بازی جهانی بزرگ داشته باشد. برای همین سازندگان بازی، جهانی با وسعت ۲۴۹ سیکستلیون متر مربع طراحی کرده‌اند تا گیمرهایی که هر ماه برای اشتراک ماهیانه بازی هزینه می‌کنند، بتوانند عجیب‌ترین داستان‌های دوران زندگیشان را در Eve Online بشنوند.

ویجیاتو: ۵ جهان بازی‌ها که حتی از کره زمین هم بزرگ‌ترند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *