قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد-اخبار IT

تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد-اخبار IT

حراجی کریستیز تصویر راهپیمایی نیل آرمسترانگ روی ماه و چند تصویر دیگر از مأموریت های ناسا را به حراج گذاشته که پیش‌بینی می‌شود به قیمت چند ده هزار دلار به فروش برسند.

475x120 G10 تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد اخبار IT

تصویر راهپیمایی نیل آرمسترانگ بر سطح ماه که پس از گفتن جمله معروف «جهشی بزرگ برای بشریت» گرفته شده، احتمالاً با قیمت بیش از ۶۰ هزار دلار در حراجی کریستیز به فروش خواهد رسید. این عکس به بزرگ‌ترین مجموعه خصوصی از تصاویر ناسا که تاکنون به حراج گذاشته شده تعلق دارد و توسط باز آلدرین دیگر فضانورد ناسا در خلال مأموریت تاریخی آپولو ۱۱ در سال ۱۹۶۹ گرفته شده است.

464487main AS11 40 5886 furll تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد اخبار IT
تنها تصویر گرفته شده از نیل آرمسترانگ حین راهپیمایی روی ماه. این تصویر توسط باز آلدرین گرفته شده است.

این مجموعه که Voyage to Another World: The Victor Martin-Malburet Photograph Collection نام دارد، شامل بیش از ۲۴۰۰ تصویر از لحظات حساس و سرنوشت ساز مأموریت‌های ناسا است. در این مجموعه تصاویر پروژه مرکوری (اولین پروژه ناسا برای ارسال انسان به فضا) بین سال‌های ۱۹۵۸ تا ۱۹۶۳ تا تصاویر مأموریت آپولو ۱۷ (آخرین فرود بر سطح ماه) در سال ۱۹۷۲ به چشم می‌خورد.

600x120 Digiato 1 تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد اخبار IT
320 320 تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد اخبار IT New 4 تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد اخبار IT
42DDFB2D00000578 4749362 The ultimate selfie taken by Buzz Aldrin while floating above th a 2 1501581666879 تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد اخبار IT
«سلفی فضایی» که توسط باز آلدرین گرفته شده است.

از دیگر تصاویر تاریخی این مجموعه که به حراج گذاشته شده‌اند، می‌توان به تصویر معروف «طلوع زمین» مربوط به مأموریت آپولو ۸ اشاره کرد که پیش‌بینی شده با قیمت ۳۸ هزار دلار به فروش برسد. تصویر «تیله آبی» و اولین سلفی فضایی که توسط آلدرین گرفته شده نیز احتمالاً به ترتیب با قیمت ۳۱ تا ۱۰ هزار دلار به فروش خواهند رسید.

حراجی کریستیز می‌گوید بسیاری از تصاویر این مجموعه در موزه‌های مختلف سراسر دنیا از جمله موزه «قصر بزرگ» پاریس به مناسبت پنجاهمین سالگرد مأموریت آپولو ۱۱ به معرض نمایش گذاشته شده‌اند. این حراجی به خاطر شیوع ویروس کرونا به شکل اینترنتی برگزار خواهد شد و این یعنی افراد مختلف از سراسر دنیا می‌توانند در آن شرکت کنند. این حراجی از هم اکنون شروع شده و تا ۴ روز دیگر (۱۹ نوامبر) ادامه خواهد داشت.

تصویر راهپیمایی آرمسترانگ در ماه احتمالا ۶۰ هزار دلار در حراجی به فروش می‌رسد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *