چهارشنبه , 25 نوامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نظارت سگ رباتیک اسپات بر پیشرفت پروژه ساختمانی [تماشا کنید]-اخبار IT

نظارت سگ رباتیک اسپات بر پیشرفت پروژه ساختمانی [تماشا کنید]-اخبار IT

سگ رباتیک «اسپات» تاکنون برای معاینه از راه دور بیماران مشکوک به کرونا، بارکشی، چوپانی و گشت زنی در محیط‌های نظامی به کار گرفته شده است. حال یک شرکت معماری بریتانیایی از این ربات چهارپا برای تصویربرداری از پروژه‌های ساختمانی و نظارت بر پیشرفت کارها استفاده کرده است.

475x120 G10 نظارت سگ رباتیک اسپات بر پیشرفت پروژه ساختمانی [تماشا کنید] اخبار IT

شرکت معماری بین الملی Foster + Partners که مقر آن در لندن واقع شده، توانایی سگ رباتیک اسپات در نقشه‌برداری از پروژه های ساختمانی و انجام کارهای روتین و تکراری را ارزشمند توصیف کرده و قابلیت این ربات در جمع‌آوری داده‌های باکیفیت و حجیم را تحسین می‌کند.

Foster + Partners می‌گوید بوسیله اسپات نقشه‌ برداری از پروژه های ساختمانی برای نظارت بر پیشرفت پروژه آسان تر شده و انجام مقایسه‌های پیوسته با مدل‌سازی اطلاعات ساختمان (BIM) راحت تر شده که در نهایت به صرفه جویی در زمان و هزینه‌ها منجر می‌شود. برای اطمینان از اینکه پروژه ساختمان‌سازی به موقع و مطابق بودجه تخصیص یافته به اتمام می‌رسد، تغییرات در فرآیند ساختمان‌سازی باید به طور مداوم ردیابی شده و اندازه گیری شوند تا مشکلات احتمالی زودتر شناسایی و رفع شوند.

foster partners boston dynamics construction progress spot designboom 02 نظارت سگ رباتیک اسپات بر پیشرفت پروژه ساختمانی [تماشا کنید] اخبار IT

از آنجا که بیشتر پروژه‌های ساختمانی توسط چندین پیمانکار انجام می‌شوند باید فرآیندی را مشخص کرد که نظارت سریع، مداوم، منسجم و دقیق بر کارها امکان پذیر می‌کند. سگ رباتیک اسپات به عنوان یک ناظر این خلاء را پر کرده و فرآیند ساختمان‌سازی را بهینه کند.

Foster + Partners می‌گوید به کمک اسپات می‌توان از پروژه‌های ساختمانی نقشه‌های 4 بعدی تهیه کرد و تغییرات آن‌ها را در طول زمان مشاهده کرد. به گفته این شرکت با استفاده از این نقشه‌ها و سنسورهایی که داده‌های محیطی و سکونت را اندازه گیری می‌کنند، می‌توان یک مدل دقیق از نحوه تعامل کارگران، وسایل و شرایط محیطی با یکدیگر تهیه کرد.

نظارت سگ رباتیک اسپات بر پیشرفت پروژه ساختمانی [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *