قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها-اخبار IT

رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها-اخبار IT

شرکت‌ها باید از وضعیت کنونی بازار کامپیوتر خوشحال باشند چرا که طبق جدیدترین آمار، فروش آن‌ها برای دومین سه ماهه متوالی با رشد همراه بوده است.


475x120 G10 رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها اخبار IT

شرکت «Canalys» در جدیدترین گزارش خود به فروش ۱۲۴.۵ میلیون کامپیوتر در سه ماهه سوم سال جاری میلادی اشاره کرده که شامل تبلت‌ها نیز می‌‌شود. این آمار از افزایش ۲۳ درصدی فروش این محصولات در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته میلادی خبر می‌دهد.

در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ شرکت لنوو با فروش ۲۳.۵ میلیون دستگاه در صدر لیست قرار گرفته و در مقام دوم شرکت اپل با فاصله کمی یعنی فروش ۲۲.۱ میلیون کامپیوتر به چشم می‌خورد. در مقام‌های بعدی این فهرست به ترتیب برندهای اچ‌پی، دل و سامسونگ قرار گرفته‌اند که موفق به فروش ۱۸.۷، ۱۲ و ۱۰ میلیون دستگاه شده‌اند.


265x265 9X رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها اخبار IT


290 290 رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها اخبار IT

Canalys PC Market 1 رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها اخبار IT

با بررسی این آمار به این موضوع پی می‌بریم که در این بازه زمانی کروم‌بوک‌ها بیشترین رشد را در بازار تجربه کرده‌اند و میزان فروش آن‌ها ۱۲۲ درصد افزایش داشته است. فروش دستگاه‌های جداشدنی و اولترابوک‌های باریک در این بازه زمانی به ترتیب رشد ۸۸ و ۵۷ درصدی را تجربه کرده‌اند.

در حقیقت در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ محصولات در تمام دسته‌ها غیر از ورک‌استیشن‌های دسکتاپ و Tower و دسکتاپ‌های کوچک با افزایش فروش مواجه شده‌اند. در این محدوده زمانی فروش ورک‌استیشن‌ها و Tower به ترتیب کاهش ۲۷ و ۳۳ درصدی داشته‌اند.

Canalys PC Market رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها اخبار IT

اگر به رشد کلی این بخش از بازار کاری نداشته باشیم، فروش تبلت‌ها نیز رشد مناسبی داشته و شاهد افزایش فروش ۴۷ درصدی آن‌ها نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته هستیم. در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ اپل با فروش ۱۵.۲ تبلت در صدر قرار گرفته و سامسونگ با فروش نزدیک به ۹ میلیون تبلت در مقام دوم به چشم می‌خورد که خبر از رشد ۷۹.۸ درصدی فروش نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد.

در مجموع تولیدکنندگان تبلت در سه ماهه سوم سال جاری میلادی ۴۴.۳ میلیون دستگاه به فروش رسانده‌اند که ۴۳.۳ درصد نسبت به سال گذشته با رشد همراه بوده است.

رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ به لطف افزایش فروش تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *