قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > «خیدو فان روسوم»، خالق پایتون به مایکروسافت پیوست-اخبار IT

«خیدو فان روسوم»، خالق پایتون به مایکروسافت پیوست-اخبار IT

«خیدو فان روسوم» خالق زبان برنامه نویسی «پایتون» در توییتر اعلام کرد که از بازنشستگی درآمده و به بخش توسعه دهنده مایکروسافت پیوسته است.


475x120 G10 «خیدو فان روسوم»، خالق پایتون به مایکروسافت پیوست اخبار IT

فان روسوم بعد از 6.5 سال همکاری و حضور فعال در دراپ باکس، مهرماه سال قبل بازنشسته شد اما مشخص بود بازنشستگی برای وی معنایی ندارد و اکنون با فعالیت در مایکروسافت می‌تواند استفاده از پایتون را بهبود ببخشد. قبل از دراپ باکس نیز از سال 2005 تا 2012 برای گوگل کار می‌کرد و توانست ابزار بررسی کد داخلی Mondrian را توسعه دهد.

سخنگوی مایکروسافت در مورد حضور فان روسوم توضیحی نداده است؛ اما تایید کرد که وی واقعا به مایکروسافت پیوسته است. سخنگوی مایکروسافت اعلام کرد: «از حضور گیدو ون روسوم در بخش توسعه دهنده بسیار هیجان زده هستیم.»


kerman motor «خیدو فان روسوم»، خالق پایتون به مایکروسافت پیوست اخبار IT


marto opz3 1 «خیدو فان روسوم»، خالق پایتون به مایکروسافت پیوست اخبار IT

Guido portrait 2014 drc «خیدو فان روسوم»، خالق پایتون به مایکروسافت پیوست اخبار IT

خیدو فان روسوم، برنامه‌نویس هلندی تبار و خالق زبان برنامه نویسی پایتون است. وی در سازمان‌های تحقیقاتی متعددی از جمله موسسه تحقیقات ریاضی و رایانه آمستردام، موسسه ملی استاندارد و تکنولوژی ایالت مریلند و موسسه تحقیقات و ابتکارات ایالت ویرجینیا در آمریکا مشغول فعالیت بوده است.

وی در شرکت‌های مختلفی به صورت فعال روی زبان برنامه نویسی کار می‌کرد و مدیر آزمایشگاه پایتون در  BeOpen و Zope و Elemental Security بود.

پایتون زبان برنامه نویسی سطح بالا و همه منظوره است که نخستین بار در سال 1991 منتشر شد. فلسفه اصلی طراحی پایتون قدرت خوانایی بالای کد مطرح شد. در حال حاضر زبان برنامه نویسی پایتون در میان سایر زبان‌های برنامه نویسی از محبوبیت بالایی برخودار است و استاندارد واقعی را در هوش مصنوعی رعایت می‌کند.

در سال 1999، ون روسوم پیشنهادی را برای دراپا تحت عنوان برنامه نویسی ارسال کرد. وی در هدف گذاری خود پایتون را زبان برنامه نویسی ساده، بصری، قابل درک و آسان، مناسب برای کارهای روزمره و طراحی سریع و در نهایت متن باز معرفی کرده بود که همه می‌توانند در توسعه و یاری رساندن به آن کمک کند. این زبان با کارایی فوق العاده توانست به بخش زیادی از این اهداف دست پیدا کند.

«خیدو فان روسوم»، خالق پایتون به مایکروسافت پیوست

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *