قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > افشای اسناد آموزش سازمان یافته هک آیفون و شبکه‌های اجتماعی توسط اتحادیه اروپا-اخبار IT

افشای اسناد آموزش سازمان یافته هک آیفون و شبکه‌های اجتماعی توسط اتحادیه اروپا-اخبار IT

یکی از آژانس‌های کمتر شناخته شده اتحادیه اروپا به تهیه آموزش‌های برای هک آيفون و فیسبوک و ارائه ان به کشورهای مختلف متهم شده است.


475x120 G10 افشای اسناد آموزش سازمان یافته هک آیفون و شبکه‌های اجتماعی توسط اتحادیه اروپا اخبار IT

بر اساس اسنادی که توسط موسسه غیر انتفاعی «Privacy International» منتشر شده آژانس مجری آموزش نهادهای قانونی موسوم به «CEPOL» به نیروهای پلیس در کشورهای اروپایی و آفریقایی آموزش داده چگونه با کمک بدافزار از سدهای امنیتی آیفون عبور کنند.

این خبر در حالی منتشر شده است که پیشتر، اتحادیه اروپا در مورد اپلیکیشن ردیابی تماس در چرخه ویروس کرونا، اپل را در مورد رعایت حریم خصوصی به شدت تحت فشار قرار داده بود. گزارش‌ها نشان می‌دهد که آژانس اتحادیه اروپا در حال آموزش دادن جاسوسی از کاربران به مقامات دولتی است.


mobit ir افشای اسناد آموزش سازمان یافته هک آیفون و شبکه‌های اجتماعی توسط اتحادیه اروپا اخبار IT


290x290 3 افشای اسناد آموزش سازمان یافته هک آیفون و شبکه‌های اجتماعی توسط اتحادیه اروپا اخبار IT

36670 68401 european flag xl افشای اسناد آموزش سازمان یافته هک آیفون و شبکه‌های اجتماعی توسط اتحادیه اروپا اخبار IT

از سوی دیگر موسسه «Privacy International»  موسوم به  «PI» ادعا می‌کند که چنین آموزش‌هایی در سراسر جهان انجام می‌شود و اتحادیه اروپا با تبیین چنین طرح‌هایی در بخش تامین بودجه تحقیقات حضور پررنگی داشته است. ظاهرا مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهد کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا نیز در معرض چنین آموزش‌هایی قرار دارند. اغلب این کشورها سابقه درخشانی در زمینه حقوق بشر ندارند.

«ادین امانوویچ» مدیر موسسه PI اعلام کرد:

«افشای چنین اطلاعاتی، ترس شدیدی در مورد به انحراف کشیده شدن رعایت امنیت توسط اتحادیه اروپا را تایید می‌کند. چنین رویکردهایی به جای آنکه به افرادی همچون روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی که هر روز در معرض تهدیدهای امنیتی توسط نهاد‌های مختلف قرار دارند، کمک کند، می‌‌تواند نتیجه‌ای معکوس به دنبال داشته باشد.»

وی در ادامه صحبت‌های خود اضافه کرد:

« اتحادیه اروپا به عنوان بزرگترین نهادی که می‌‌تواند با قدرتی که در دست دارد به جهان کمک کند؛ باید به سرعت اصلاحاتی در چنین برنامه‌های سری و مخفی خود ایجاد کند. اگر چنین رویکردهایی اصلاح نشود، نه تنها کمکی به افراد درگیر در موضوع نمی‌‌کند، بلکه ارزش‌های خود اتحادیه اروپا را نیز زیر سوال می‌برد.»

این اسناد به خوبی نشان می‌دهند که چگونه CEPOL و پلیس اروپا دولت‌‌‌ها را به جاسوسی در شبکه‌های اجتماعی تشویق می‌کنند.

افشای اسناد آموزش سازمان یافته هک آیفون و شبکه‌های اجتماعی توسط اتحادیه اروپا

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *