قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > کشف ترکیب دارویی جدیدی که به مبارزه با سخت‌ترین سرطان‌ها کمک می‌کند-اخبار IT

کشف ترکیب دارویی جدیدی که به مبارزه با سخت‌ترین سرطان‌ها کمک می‌کند-اخبار IT

این احتمال وجود دارد که به لطف تلاش‌های «Wyss Institute» دانشگاه «هاروارد» در آینده بتوانیم به وسیله یک ترکیب دارویی جدید با سخت‌ترین سرطان‌ها مبارزه کنیم.


475x120 G10 کشف ترکیب دارویی جدیدی که به مبارزه با سخت‌ترین سرطان‌ها کمک می‌کند اخبار IT

محققان بر این باورند که با ترکیب «شیمی‌درمانی» و «ایمنی‌درمانی» موفق به کشف راهی برای حمله به سرطان پستان سه گانه منفی شده‌اند. پژوهشگران معتقدند که کار آن‌ها در نهایت منجر به تولید نوع ارزان‌تر و موثرتر واکسن سرطان می‌شود.

شیمی‌درمانی در حقیقت ترزیق یک سم به بدن است که سلول‌های سرطانی را از بین می‌برد، با این حال آسیب جدی به بافت‌های اطراف نیز وارد می‌کند. ایمنی‌درمانی سعی می‌کند که واکنش سیستم ایمنی بیمار را تحریک کند تا سلول‌های سرطانی را هدف بگیرد.


320 320 کشف ترکیب دارویی جدیدی که به مبارزه با سخت‌ترین سرطان‌ها کمک می‌کند اخبار IT


290dar290 کشف ترکیب دارویی جدیدی که به مبارزه با سخت‌ترین سرطان‌ها کمک می‌کند اخبار IT

با این وجود سرطان‌هایی مانند سه گانه منفی باعث ایجاد واکنش‌های سرکوب‌کننده سیستم ایمنی در ناحیه اطراف تومورها می‌شود که کاهش اثربخشی دو روش درمانی را در پی دارد. برای رفع این مشکل، محققان Wyss از بهترین ویژگی‌های دو درمان استفاده و داروهای شیمی‌درمانی و ایمنی‌درمانی را با یکدیگر ترکیب کردند.

Cancer Vacine کشف ترکیب دارویی جدیدی که به مبارزه با سخت‌ترین سرطان‌ها کمک می‌کند اخبار IT

علاوه بر این کار، آن‌ها رشته‌های DNA مصنوعی که پاسخ سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌دهند و رشته‌هایی که از پنهان شدن سلول‌های سرطانی از درمان جلوگیری می‌کنند را به ترکیب دارویی خود اضافه کردند.

این رویکرد محققان، تعداد بالایی از سلول‌های سرطانی را نابود می‌کند و سپس واکنش سیستم ایمنی را برای حمله به آن‌ها یا سلول‌های شبیه به آن‌ها، هدایت می‌کند.

در تست‌های آزمایشگاهی روی موش دارای سرطان سه گانه منفی، محققان به این موضوع پی بردند که این ترکیب دارویی واکنش سیستم ایمنی را تا ۸ درصد بهبود می‌دهد و مهمتر اینکه، آن‌ها ادعا کرده‌اند که تمام موش‌هایی که به بیماری مبتلا و درمان شدند و دوباره به آن مبتلا شدند، بدون برگشتن به حالت اول زنده ماندند.

با وجود چنین نتایجی، هنوز فاصله طولانی تا ورود آن به دنیای واقعی داریم، با این حال شاید روزی در آینده با این روش به واکسن سرطان دست پیدا کنیم.

کشف ترکیب دارویی جدیدی که به مبارزه با سخت‌ترین سرطان‌ها کمک می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *