قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بازپرداخت حدود نیم میلیون‌دلار به ۸ هزار قربانی کلاهبرداری با پول دیجیتال توسط FTC-اخبار IT

بازپرداخت حدود نیم میلیون‌دلار به ۸ هزار قربانی کلاهبرداری با پول دیجیتال توسط FTC-اخبار IT

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا (FTC) از پرداخت نزدیک به نیم میلیون دلار غرامت به تقریباً ۸ هزار قربانی کلاهبرداری از طریق پول دیجیتال خبر داد.


475x120 G10 بازپرداخت حدود نیم میلیون‌دلار به ۸ هزار قربانی کلاهبرداری با پول دیجیتال توسط FTC اخبار IT

کمیسیون فدرال تجارت آمریکا می‌گوید دو شرکت به نام‌های Bitcoin Funding Team و My7Network به مشتریان خود وعده سودهای کلان در ازای ثبت نام با بیت کوین و لایت کوین را داده بودند.

ftc refund bitcoin scam victims 696x392 بازپرداخت حدود نیم میلیون‌دلار به ۸ هزار قربانی کلاهبرداری با پول دیجیتال توسط FTC اخبار IT


265x265 9X بازپرداخت حدود نیم میلیون‌دلار به ۸ هزار قربانی کلاهبرداری با پول دیجیتال توسط FTC اخبار IT


marto opz3 1 بازپرداخت حدود نیم میلیون‌دلار به ۸ هزار قربانی کلاهبرداری با پول دیجیتال توسط FTC اخبار IT

شرکت‌های یاد شده اما از نوع هرمی بوده‌اند که برای درآمدزایی به ثبت نام کاربران نیاز داشتند. به گفته کمیسیون فدرال تجارت آمریکا اکثر کاربرانی که فریب این دو شرکت را خورده‌اند نتوانستند سرمایه اولیه خود را پس بگیرند. حال این کمیسیون از بازپرداخت بیش از ۴۷۰ هزار دلار به ۷ هزار و ۹۶۴ قربانی از طریق پی‌پال خبر داده است.

شرکت‌های Bitcoin Funding Team و My7Network مارس ۲۰۱۸ تعطیل شدند. کمیسیون فدرال تجارت آمریکا می‌گوید مدیران این دو شرکت به مشتریان خود وعده سود ماهانه ۸۰ هزار دلاری در ازای سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ دلار را داده بودند.

در ادامه گزارش آمده که این پرونده یک متهم دیگر هم دارد که علاوه بر تبلیغ سرمایه گذاری در شرکت Bitcoin Funding Team، از طریق شرکت دیگری به نام Jetcoin قصد کلاهبرداری داشته است. او به سرمایه گذاران وعده داده بوده که سرمایه‌هایشان در مدت ۵۰ روز ۲ برابر خواهد شد، اما نتوانست به قول‌ها عمل کند و پس از دو ماه شرکت تعطیل شد.

کمیسیون فدرال تجارت می‌گوید مجرمان پرونده برای همیشه از فعالیت یا همکاری با شرکت‌های دیگر برای تبلیغ طرح‌های هرمی، پانزی یا زنجیری محروم شده‌اند.

بازپرداخت حدود نیم میلیون‌دلار به ۸ هزار قربانی کلاهبرداری با پول دیجیتال توسط FTC

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *