قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham-اخبار IT

ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham-اخبار IT

600 100 vigiato v2 ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

سری بتمن آرکام، بدون هیچ شکی با اختلاف بهترین فرانچایز ابرقهرمانی تاریخ در مدیوم بازی‌های ویدیویی است. راک استدی با ساخت سری بتمن آرکام به دنیای ابرقهرمانان در بازی‌های ویدیویی فرم مشخصی داد و ثابت کرد که سوپر هیروها صرفا یک سری کاراکتر جذاب برای تضمین فروش بازی‌ها نیستند. بلکه می‌توان با استفاده درست از آن‌ها، آثار فوق‌العاده‌ای خلق کرد که حتی لیاقت دریافت جایزه بهترین بازی سال را هم داشته باشند.

با نگاه به کارنامه سری بتمن آرکام، می‌توان نقاط مثبت زیادی را دید. از داستان درگیر کننده و گرافیک چشم‌نواز تک‌تک آثار گرفته تا گیم‌پلی غنی و مبارزات نفس‌گیر، همه از ویژگی‌هایی بودند که سری بتمن آرکام همیشه به خاطرشان از سوی منتقدین ستایش شده.

اما می‌دانید فرانچایز محبوبی که در موردش صحبت می‌کنیم، دیگر به خاطر چه چیزی همواره ستایش شده؟ پاسخش ساده است؛ آنتاگونیست‌های پر تعداد و دشمنان نام‌آشنایی که راک استدی همیشه در تلاش بود، پرداخت خوبی نسبت به آن‌ها داشته باشد. برای همین در ادامه به سراغ آنتاگونیست‌های برتر در سری بتمن آرکام رفته‌ایم و ۱۰ مورد از بهترین‌هایشان را برایتان لیست کردیم.

۱۰) مستر فریز

Mr. Freeze ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Mr. Freeze ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

جایگاه دهم این لیست، جایگاه عجیبی است. چراکه کاراکترهایی چون راس‌الغول، پویزن آیوی، کیلر کراک، مد هتر و هاش می‌توانستند به راحتی این جایگاه را تصاحب کنند. با این حال، حتی اگر خودتان هم قضیه را سبک و سنگین، می‌بینید که مستر فریز بهترین آنتاگونیست برای این جایگاه بود. قصه و پیشینه داستانی (چیزی نمی‌گوییم که یک وقت داستان را برایتان اسپویل نکرده باشیم) مستر فریز باعث می‌شد با او احساس همدردی کنیم و حتی دوستش داشته باشیم. مستر فریز حتی می‌توانست در رتبه بهتری هم قرار بگیرید اما خب راستش را بخواهید هم آنتاگونیست بهتر از او در کل سری وجود داشت، هم به این مرد یخی دوست‌داشتنی آنقدری زمان زیادی اختصاص داده نشده بود که بخواهیم به خاطر آن جایگاهش را تغییر دهیم.

۹) هارلی کویین

2143f90798dea50573df46adbc42aa16d49f22e2r1 1080 611v2 hq ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

2143f90798dea50573df46adbc42aa16d49f22e2r1 1080 611v2 hq ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

می‌توانید منکر هر چیزی در زندگیتان بشوید اما نمی‌توانید بگویید که در این چند سال اخیر، محبوبیت هارلی‌کویین در بین ما زیاد نشده. در حال حاضر، مارگو رابی و حضورش در دنیای سینمایی دی‌سی از یک طرف و سریال انیمیشنی هارلی کویین از طرف دیگر، کاملا نشان دهنده این است که معشوقه جوکر در حال حاضر روی بورس است و در فروش موفق. اما شاید بیراه نباشد که بگوییم یکی از بهترین هارلی کویین‌هایی که در چند سال اخیر دیدیم در سری بتمن آرکام بوده. متاسفانه بتمن تقریبا هیچ وقت به صورت مستقیم با خود هارلی کویین در طول سری رو به رو نشد اما حضور او همیشه ملموس بود و تقابل با دسیسه‌هایش لذت بخش.

۸) دث‌استروک

Deathstroke ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Deathstroke ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

دث‌استروک یکی از بهترین آنتاگونیست‌های دی‌سی است. فقط کافیست نگاهی به حضور او در سریال Arrow بیندازید تا بفهمید اسلید ویلسون چقدر می‌تواند ویلن فوق‌العاده‌ای باشد. با این حال، دث‌استروک از قطار لوکس دو نسخه ابتدایی سری بتمن آرکام جا ماند و در نهایت به قطاری رسید که خب می‌شود در بهترین شرایط به آن گفت اسقاطی. شعبه مونترال استودیو وارنر برادرز، سعی داشت در تریلرهای اولیه بتمن آرکام اورجینز از محبوبیت دث‌استروک برای جلب رضایت طرفداران سری استفاده کند. اما متاسفانه آن‌ها برنامه خاصی برای او نداشتند و رویارویی با دث‌استروک به یک نبرد تن به تن ساده خلاصه می‌شد که هیچ لحظه خاطره‌انگیزی در آن وجود نداشت. با تمام این‌ها اما دث‌استروک همچنان جذابیت خودش را حفظ کرده بود و نشان می‌داد که چه پتانسیل بالایی برای بودن در لباس یک آنتاگونیست عالی را دارد.

۷) بین

Bane ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Bane ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

اگر این لیست بعد از عرضه بتمن آرکام آسایلم یا آرکام سیتی نوشته می‌شد، شاید بین در آن هیچ‌ جایی نداشت. چراکه در هر دو نسخه‌هایی که اسم بردم، بین یک غول بی‌شاخ و دم احمق است که صرفا زور زیادی دارد. اما با ساخت آرکام اورجینز، بین بالاخره فرصت درخشش را پیدا کرد و نشان داد که بیشتر از یک گنده‌بک عصبانی است. بین در این نسخه به قدری باهوش بود که پیش از هر کس دیگری متوجه هویت واقعی بتمن شد. حتی نشان داد که بدون TN-1 هم حریف خوبی برای بتمن است و کاراکتری نیست که خیلی راحت روی زمین بیفتد و از نبرد خسته شود. برای همین، خیلی‌ها رویارویی با بین را به مبارزه با یک هیولای وحشی در فیلم‌های ترسناک شبیه می‌دانند.

۶) پنگوئن

Penguin ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Penguin ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

آزوالد کابل‌پات از جمله کاراکترهایی است که بهترین طراحی را در کل سری داشته. همه چیز در مورد او خاص است؛ حتی شخصیت‌پردازی به شدت وفادارش به کمیک‌ها. سری بتمن آرکام به زیبایی نشان داد که پنگوئن چطور از میان جامعه سطح بالای گاتم تبدیل به گانگستر خطرناکی شد که هر کسی جلوی پایش زانو می‌زد؛ البته به جز یک نفر. برای همین، او در آرکام نایت با دیگر آنتاگونیست‌های سری همراه شد تا همان یک نفر را هم از پا درآورد و می‌توان گفت تا حدی هم در این راه موفق بود.

۵) هوگو استرنج

Hugo Strange ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Hugo Strange ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

هوگو استرنج از آن آنتاگونیست‌های خطرناکی بود که هیچ‌وقت به صورت رو در رو به مصافش نرفتیم. اما او به خوبی در همان اولین ثانیه‌های شروع آرکام سیتی نشان می‌داد از آن آدم‌هایی نیست که بخواهید سر به سرش بگذارید. از نظر شخصیت‌پردازی هوگو استرنج متفاوت‌ترین شخصیتی است که بتمن تا کنون با آن رو به رو شده. در طول خط داستانی آرکام‌سیتی، هیچ‌وقت شاهد خودنمایی‌های افراطی از سمت او نبودیم و راک‌استدی نمی‌خواست که با استفاده از چنین تکنیک‌هایی هوگو استرنج را به یک آنتاگونیست پوشالی تبدیل کند. بلکه آن‌ها به دنبال این بودند که شما از هوش بالا و ذهن خطرناک این کاراکتر بترسید و می‌توان گفت که در این مسیر واقعا موفق هم بودند.

۴) ریدلر

Riddler ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Riddler ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

افرادی که توجه‌شان به حضور ریدلر در اقتباس سینمایی بتمن فور اور جلب شده بود، قطعا با تماشای او در سری بتمن آرکام سورپرایز شدند. ادوارد نیگما یکی از مهمترین و جذاب‌ترین کاراکترهای کل فرانچایز بوده و در تمامی قسمت‌ها حضور پر رنگی داشته. رسیدن به ریدلر در تمام نسخه‌های سری بتمن آرکام به هیچ وجه کار ساده‌ای نبود اما باور کنید، دنبال کردن رد پای او واقعا ارزش وقت گذاشتن را داشت.

۳) آرکام نایت

Arkham Knight ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Arkham Knight ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

باید سومین بتمن ساخته شده توسط راک استدی را بازی کرده باشید تا بفهمید چرا آرکام نایت لیاقت بودن در جایگاه سوم را دارد. آرکام نایت چیزی که بتمن به آن عادت کرده بود را بر هم زد و نشان داد که هنوز هم افرادی پیدا می‌شوند که بتوانند یک قدم از خفاش گاتم جلوتر باشند. البته جذابیت شخصیت آرکام نایت، فقط به همین یک مورد ختم نمی‌شود. بلکه این پیش‌زمینه داستانی اوست که آرکام نایت را به شخصیت جذابی برای آخرین قسمت سری تبدیل می‌کرد. دیگر بیش از این توضیح نمی‌دهم که یک وقت چیزی از قصه برایتان لو نرود.

۲) اسکر کرو

Scarecrow ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Scarecrow ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

در جریان وقایع آرکام آسایلم، اسکر کرو یک سری از خاص‌ترین، مرموزترین و جذاب‌ترین لحظات کل فرانچایز بتمن آرکام را برایمان رقم می‌زد. همین کافی بود که طرفداران سری خواهان بازگشت دوباره و دوباره او باشند. خوشبختانه به چیزی هم که دنبالش بودیم رسیدیم و اسکر کرو تبدیل شد به آنتاگونیست اصلی بتمن آرکام نایت. به جرات می‌توان گفت اسکر کرو بعد از ویلنی که در جایگاه اول این لیست قرار گرفته -که دیگر می‌توانید حدس بزنید در مورد چه کسی حرف می‌زنیم- مهمترین آنتاگونیست سری بتمن آرکام است. چراکه او تنها کسی است که بتمن را به لبه مرز شکست برد و کاری کرد که او همه چیزش را برای نجات گاتم فدا کند.

۱) جوکر

Joker ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

Joker ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham اخبار IT

خب طبیعتا از همان اول هم می‌شد جایگاه اول این لیست را حدس زد. جوکر همیشه مهمترین دشمن بروس وین در هر مدیومی بوده و در اصل کاراکتری است که شخصیت بتمن در کنارش کامل می‌شود و معنای درستی پیدا می‌کند. جوکر در بتمن آرکام آسایلم، سیتی و اورجینز، آنتاگونیست اصلی بازی بود و مارک همیل و تروی بیکر به زیباترین شکل ممکن از پس صداپیشگی مشکل این کاراکتر برآمدند. همه چیز در مورد جوکرهای سری بتمن آرکام، در بهترین شرایط خودشان قرار داشتند؛ به قدری که واقعا نمی‌شد کاراکتر دیگری را برای رتبه اول این لیست انتخاب کرد.

ویجیاتو:‌ ۱۰ دشمن برتر سری Batman Arkham

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *