قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3-اخبار IT

چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3-اخبار IT

اولین شاسی بلند (SUV) برقی شرکت بی ام و iX3  که در حال عرضه در بازارهای جهانی است به آپشن‌ها و مشخصات خاص و اختصاصی این شرکت مجهز شده است.


475x120 G10 چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3 اخبار IT

چرخ‌های آیرودینامیکی یکی از این موارد است. این چرخ‌ها به نحوی از آلیاژ سبک وزن آلومینیومی ساخته شده‌اند که کل سطح مقطع آن‌ها به طور مناسبی از آلیاژ مذکور بهره برده تا مقاومت هوا در این ناحیه کاهش یابد.

BMW Aerodynamic Wheel bmw ix3 00 830x553 600x400 چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3 اخبار IT


290dar290 چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3 اخبار IT


320 320 چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3 اخبار IT

این اولین بار است که بی ام و از چرخ‌های آیرودینامیکی آلومینیومی ریخته گری شده به همراه قطعات پلاستیکی استفاده می‌کند.

چرخ‌های آیرودینامیکی مذکور به نسبت نمونه مورد استفاده در بی ام و X3 احتراق داخلی (بنزین و گازوئیل سوز) در حدود 5 درصد درگ یا همان میزان مقاومت در برابر هوا را کاهش می‌دهند. این تنها تغییر بی ام و برای بهینه‌تر کردن این شاسی بلند نیست و به مدد همین تغییر کوچک در حدود 15 درصد وزن کلی چرخ‌ها نیز کاهش پیدا کرده است.

bmw ix3 600x338 چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3 اخبار IT

همین تغییرات کوچک باعث شده تا در حدود 2 درصد مصرف انرژی iX3 در تست اتحادیه اروپا یعنی WLTP کاهش پیدا کند. این موضوع به معنای افزایش برد حرکتی خودرو به میزان 10 کیلومتر است.

مالکین خودرو می‌توانند این چرخ‌های جدید را شخصی سازی کنند و امکان انتخاب رنگ مات یا براق برای آن‌ها وجود دارد. حتی امکان شخصی سازی درزهای چرخ نیز فراهم شده است.

BMW iX3 2021 27 600x400 چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3 اخبار IT

بی ام و iX3 به یک موتور الکتریکی مجهز است که نیرو رسان چرخ‌های عقب است. این موتور توانایی تولید 282 اسب بخار نیرو و 400 نیوتن متر گشتاور را دارد.

برد حرکتی آن نیز به مدد بسته باتری 80 کیلوواتی، لیتیوم یونی در حدود 400 کیلومتر است. تولید این خودروی برقی به شریک چینی بی ام و یعنی برلیانس محول شده است و قرار است به طور کامل در این کشور تولید شود.

چرخ‌های آیرودینامیک؛ فناوری جدید اولین شاسی بلند برقی بی ام و iX3

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *