قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود-اخبار IT

بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود-اخبار IT

کمپانی بنتلی اخیرا در جریان همایش Beyond 100 از برنامه‌های‌ خود برای پیشگام شدن در عرصه حمل و نقل لوکس و پایدار رونمایی کرده است. بر اساس این برنامه، بنتلی در نظر دارد در فاز اول محصولات خود را تا سال 2026 با پیشرانه‌های هیبریدی شارژی (Plug-in) و الکتریکی راهی بازار کند. در فاز دوم این کمپانی پیشرانه‌های هیبریدی شارژی را تا سال 2030 کنار گذاشته و از آن به بعد مدل‌های مختلف خود را فقط با پیشرانه تمام الکتریکی تولید خواهد کرد.


475x120 G10 بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود اخبار IT

8a3d4546 bentley exp 12 speed 6e بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود اخبار IT

با توجه به اینکه بنتلی بزرگ‌ترین سازنده موتورهای V12 در جهان محسوب می‌شود، می‌توان گفت که این کمپانی در عرض ده سال آینده دچار انقلابی بزرگ خواهد شد. روشن است که چنین انقلابی در عرض یک شب رخ نمی‌دهد و برای زمینه‌سازی آن، بنتلی از سال 2023 نسخه هیبریدی شارژی مدل‌های تولیدی خود را توسعه خواهد داد. علاوه‌بر این، اولین مدل تمام الکتریکی کمپانی در سال 2025 معرفی خواهد شد.


marto opz3 1 بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود اخبار IT


Cloud home 290x290 بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود اخبار IT

Bentley models بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود اخبار IT

طبق استراتژی جدید، بنتلی سال آینده از دو مدل هیبریدی شارژی جدید پرده‌برداری خواهد کرد. درباره جزئیات این مدل‌ها فعلا اطلاعاتی منتشر نشده، ولی برخی تصاویر جاسوسی حکایت از آن دارند بنتلی در حال آزمایش نسخه هیبریدی سدان مجلل فلایینگ اسپر است.

خودروساز لوکس انگلیسی با تاسیس دو ساختمان تحقیق و توسعه، یک مرکز تست و تاسیسات ارزیابی کیفی، به استقبال محصولات سبز خود می‌رود. در بیانیه انتشار یافته بنتلی گفته:

«گسترش و تمرکز بیشتر بر دیجیتال‌سازی، جایگاه بنتلی به عنوان یک سازمان ارزش‌محور را تقویت کرده و این برند را با ارزش‌های مشتریان که مواردی مثل پایداری، نوآوری و همکاری هستند، هماهنگ‌تر خواهد نمود. این مساله در دنیای دیجیتال امروزی مهم‌تر از هر زمان دیگری است.»

ea105804 bentley exp 100 gt 01 بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود اخبار IT

برنامه‌ای که بنتلی در پیش گرفته بر پایه دوستی با محیط زیست استوار است. در کنار بهره‌گیری از پیشرانه‌های تمام الکتریکی، این شرکت اعلام کرده از این به بعد در محصولات خود فقط از موادی که دارای منابع پایدار هستند، استفاده خواهد نمود.

در این رابطه بنتلی به کانسپت EXP 100 GT اشاره کرده است. شاید بدانید در کابین این مفهومی جذاب از زیرپایی‌های پشمی که به صورت سنتی ساخته شده و روکش‌های مشابه چرم که محصولی جانبی از تولید نوشیدنی‌های مخصوص هستند،استفاده شده است.

e0385641 bentley exp 100 gt 10 بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود اخبار IT

به غیر از مواردی که برشمردیم، زیرمجموعه لوکس‌ساز فولکس واگن برای سازگاری بیشتر با محیط زیست قصد دارد کارخانه Crewe را از لحاظ میزان مصرف انرژی و آزادسازی CO2 بهینه‌تر کرده و از اثرات منفی آن بر تغییرات اقلیمی بکاهد. این کارخانه به مرور عاری از پلاستیک شده و فاضلاب کمتری تولید خواهد کرد.

بنتلی از سال 2030 به یک خودروساز تمام الکتریکی تبدیل می‌شود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *