قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم-اخبار IT

ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم-اخبار IT

در صحبت توییتری که ایلان ماسک با هواداران شرکت تسلا داشته است از یک راز بزرگ پرده برداری کرد. بر این اساس همانطور که کارشناسان اقتصادی نیز بارها هشدار داده بودند، حالا ایلان ماسک رسما اذعان کرده که پیش از عرضه گسترده مدل 3، تسلا تنها یک ماه تا ورشکستگی کامل فاصله داشته است.


475x120 G10 ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم اخبار IT

Elon Musk wins Twitter defamation trial brought by caver Vernon Unsworth 1 w600 600x399 ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم اخبار IT

براساس گفته های وی در بین سال های 2017 تا 2019 این شرکت در بدترین شرایط ممکن تنها 1 ماه تا ورشکستگی فاصله داشته است و عمده ترین دلیل این موضوع نیز به مشکلات تسلا با عرضه انبوه مدل 3 و مسائل مربوط به لجستیک مربوط بوده است. او پیش از این در توییت‌های خود از عبارت «جهنم تولید و لجستیک» استفاده کرده بود.


99 07 15 A ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم اخبار IT


kerman motor ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم اخبار IT

104763989 GettyImages 855370098 elon musk.530x298 ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم اخبار IT

در اوایل سال 2019 میلادی تسلا کمتر از 63 هزار دستگاه مدل 3 در هر ¼ سال تولید کرده بود و با هدف جذب سرمایه بیشتر از فناوری ای تحت نام «Autonomy Day» پرده برداری کرد. این اقدام سبب شد سیل عظیمی از سرمایه روانه تسلا شده و از ورشکستگی آن جلوگیری کند.

Elon Musk s Company Tesla Is Launching Its Own Music Streaming Service 600x400 ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم اخبار IT

در آن زمان ایلان ماسک سرمایه های دریافتی جدید را در راستای ایجاد سایت های تولیدی مورد نیاز برای پاسخ دادن به درخواست‌ بازارهای مختلف سرمایه گذاری کرد.

در حال حاضر شرکت تسلا به لطف فروختن ظرفیت تولید گازهای گلخانه ای به دیگر خودروسازان سود می‌کند.

تسلا پس از باز کردن خط تولید جدید خود در شانگهای چین به ظرفیت تولید 150 هزار دستگاه مدل 3 در سال خواهد رسید و ظرفیت تولید سالانه این خط تولید با اضافه کردن مدل Y به 250 هزار دستگاه در سال افزایش می یابد.

Elon Musk says Starship is SpaceXs top priority from now on 1 ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم اخبار IT

ماسک در رابطه با دیگر شرکت خود یعنی SpaceX نیز توییت کرده که اصلا انتظار رشد سهام آن به این سرعت را نداشته است اما از آنجا که بشر نیاز دارد تا 10 یا 20 سال آینده بر روی ماه قدم بگذارد، این افزایش رشد سهام به نوعی کمک بشردوستانه است.

ماسک در حدود 11 میلیارد دلار بسته جبران خسارت برای مقابله با ویروس کرونا را دریافت کرده این در حالی است که با کاهش دستمزد کارمندان و کارگران خود با خشم آنها رو به رو شده است. این شرکت حتی بسیاری از کارگران خود را پیش از پایان قرنطینه عمومی در ایالت کالیفرنیا و محل تولید این شرکت در فریمونت به کار دعوت کرده است.

ایلان ماسک: یک ماه تا ورشکستگی کامل تسلا فاصله داشتیم

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *