قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اروپا خواستار اشتراک‌ اطلاعات پلتفرم‌های آنلاین برای مبارزه با کلاهبرداری از کرونا شد-اخبار IT

اروپا خواستار اشتراک‌ اطلاعات پلتفرم‌های آنلاین برای مبارزه با کلاهبرداری از کرونا شد-اخبار IT

قانونگذاران در اتحادیه اروپا در حال فشار به پلتفرم‌های تجارت الکترونیک مطرح برای اشتراک بیشتر اطلاعات به عنوان ابزاری برای مبارزه با کلاهبرداری از شیوع کرونا هستند.


475x120 G10 اروپا خواستار اشتراک‌ اطلاعات پلتفرم‌های آنلاین برای مبارزه با کلاهبرداری از کرونا شد اخبار IT

پس از شیوع ویروس کرونا در غرب، پلتفرم‌های اینترنتی شاهد حجم بالایی از تبلیغات برای محصولات مقابله با این بیماری بودند و حتی ممنوعیت چنین تبلیغاتی نیز نتوانست تاثیر چندانی روی کلاهبرداری توسط این بیماری داشته باشد.

در این میان علاوه بر نگرانی‌های مالی، بسیاری از کارشناسان به این موضوع اشاره می‌کنند که کاربران به اشتباه با خرید این محصولات تصور می‌کنند که در برابر کرونا مصون هستند یا می‌توانند خود را درمان کنند.


320 320 اروپا خواستار اشتراک‌ اطلاعات پلتفرم‌های آنلاین برای مبارزه با کلاهبرداری از کرونا شد اخبار IT


290 290 اروپا خواستار اشتراک‌ اطلاعات پلتفرم‌های آنلاین برای مبارزه با کلاهبرداری از کرونا شد اخبار IT

امروز یکی از مقامات اتحادیه اروپا به نام «دیدیه ریندرز» در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«با توجه به تجربه‌های قبلی می‌دانیم که کلاهبرداران شیوع کرونا را به عنوان فرصتی برای فریب مصرف‌کنندگان اروپایی می‌دانند. علاوه بر این می‌دانیم که همکاری با پلتفرم‌های آنلاین مطرح برای محافظت از مصرف‌کنندگان در برابر اقدامات غیرقانونی حیاتی است. امروز پلتفرم‌ها را تشویق به اشتراک اطلاعات برای تقویت واکنش به این مسائل می‌کنم. ما باید در برخورد با موج دوم که هم اکنون اروپا را تحت تاثیر قرار داده، عملکرد بهتری داشته باشیم.»

eBay اروپا خواستار اشتراک‌ اطلاعات پلتفرم‌های آنلاین برای مبارزه با کلاهبرداری از کرونا شد اخبار IT

این مقام با ۱۱ پلتفرم آنلاین شامل آمازون، علی بابا، فیسبوک، eBay، گوگل و مایکروسافت دیدار داشته تا در این زمینه‌ها با آن‌ها صحبت کند. این اولین باری نیست که اتحادیه اروپا نسبت به این مسئله از خود واکنش نشان می‌دهد و در گذشته نیز تلاش‌های آن باعث حذف صدها میلیون تبلیغ غیرقانونی شده بود.

ماه آینده میلادی قانونگذاران اتحادیه اروپا از یک بسته قانونی رونمایی می‌کنند که قوانین پلتفرم‌های تجارت الکترونیک را بروزرسانی خواهد کرد و همچنین مسئولیت‌های قانونی آن‌ها را افزایش می‌دهد که شامل محتوای غیرقانونی و محصولات خطرناک می‌شود. این پلتفرم‌ها باید یک فرایند استاندارد برای گزارش محتوای غیرقانونی و برخورد با گزارش‌ها و شکایت‌های مربوط به محتوا داشته باشند.

اروپا خواستار اشتراک‌ اطلاعات پلتفرم‌های آنلاین برای مبارزه با کلاهبرداری از کرونا شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *