سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است-اخبار IT

اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است-اخبار IT

بازار جهانی گوشی‌های هوشمند در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، با ۲۳ درصد کاهش نسبت به سال قبل، با افت ۱۵ درصدی روبرو بوده است. در این شرایط اپل با توجه فروش کمتر گوشی‌های آیفون، تقریبا به اندازه سامسونگ و هوای درآمد کسب کرده است.


G10 475x120 1 اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است اخبار IT

به وجود کاهش فروش، متوسط قیمت فروش (ASP) گوشی‌های هوشمند در مقایسه با مدت سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است. طی بررسی که شرکت تحلیلگر Counterpoint انجام داده مشخص می‌شود که بازار گوشی‌های بالارده نسبت به دیگر بخش‌ها از همه‌گیری کرونا ضربه نخورده است.

به طور کلی، فروش گوشی‌های بالارده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۸ درصد کاهش داشته که کمتر از میزان متوسط است.


marto opz3 1 اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است اخبار IT


265x265 9X اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است اخبار IT

بیشتر کشورهای جهان در سه ماهه دوم امسال در قرنطینه بوده‌اند و منجر به این شد که مردم بیشتر به گوشی‌های هوشمند خود وابسته شوند. «کانترپوینت» معتقد است که این امر باعث شده تا برخی مصرف کنندان برای تجربه کاربری بهتر گوشی‌های خود را به روز کنند.

در سه ماهه دوم امسال اکثر گوشی‌های 5G بالارده بودند

Counterpoint اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است اخبار IT

افزایش فروش گوشی‌های 5G نیز ممکن است در کاهش تاثیر کووید ۱۹ روی گوشی‌های بالارده تاثیر داشته باشد. فروش گوشی‌های مجهز به 5G با توجه به کاهش فروش کلی، در سه ماهه دوم ۴۳ درصد رشد داشته است. این رشد بیشتر از همه توسط چین تقویت شد؛ چرا که این کشور سه چهارم فروش گوشی‌های 5G را از آن خود کرده است. در آن زمان چین در حال بازیابی خود از بیماری کرونا بود.

اگرچه گوشی‌های 5G فقط ۱۰ درصد از فروش جهانی گوشی‌ها را تشکیل می‌دهند؛ اما ۲۰ درصد از کل درآمد متعلق به این گوشی‌های با فناوری جدید است. این اتفاق به این دلیل رخ داده که اکثر گوشی‌های 5G موجود در بازار سه ماهه دوم ۲۰۲۰ جزو گوشی‌های بالارده محسوب می‌شوند.

چین در این سه ماهه ۷۲ درصد از درآمد جهانی گوشی‌های 5G و ۳۴ درصد از درآمد کل گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده است.

هواوی بیشترین فروش را به خود اختصاص داده است

counterpoint 3 اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است اخبار IT

هواوی بیشترین سهم را در رشد فروش چین داشته و همین امر باعث شده تا در این دوره سه ماهه از سامسونگ عبور کند و از نظر حجم فروش به بزرگ‌ترین فروشنده گوشی‌های هوشمند تبدیل شود. همچنین این شرکت  ۲۰ درصد درآمد جهانی را به خود اختصاص داده است.

از طرف دیگر، سامسونگ ۱۷ درصد از کل درآمد را از آن خود کرده است و با توجه به اینکه اکثر بازارهای اصلی این شرکت در دوره سه ماهه در قرنطینه به سر می بردند؛ شاهد کاهش رشد ۲۹ درصدی نسبت به سال گذشته بوده است.

درآمد ایفون در تمام بازارها

Counterpoint 2 اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است اخبار IT

اپل که سومین بازیکن بزرگ بازار از نظر حجم فروش در سه ماهه دوم ۲۰۲۰ بود؛ بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده است. این اتفاق به این دلیل رخ داده که اپل در بخش گوشی‌های بالارده محبوب‌ترین شرکت بوده و فروش آیفون نسبت به سال گذشته ۳ درصد رشد داشته است. درآمد اپل از گوشی‌های آیفون نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

counterpoint 4 اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است اخبار IT

اپل در سه ماهه دوم امسال ۳۴ درصد از درآمد جهانی گوشی‌های هوشمند و ۵۹ درصد از سود صنعت را به خود اختصاص داده است. فروش اپل به طور خاص در چین ۳۲ درصد رشد داشته و با این عملکرد خوب باعث شده تا این شرکت سریع‌ترین رشد فروش تولیدکننده تجهیزات اصلی (OEM) در این کشور را به دست آورد.

رشد قابل توجه اپل را می‌توان تا حد زیادی می‌توان به تقاضای پایدار آیفون ۱۱ و عملکرد خوب آیفون SE نسبت داد. انتظار می‌رود که اپل اواخر این ماه آیفون 5G خود یعنی آیفون ۱۲ را معرفی کند و تحلیلگران معتقدند که این شرکت با معرفی این گوشی به موفقیت‌های خود ادامه خواهد داد.

اپل علی رغم فروش کمتر، به اندازه سامسونگ و هواوی در فصل دوم ۲۰۲۰ درآمد کسب کرده است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *