قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟-اخبار IT

جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟-اخبار IT

شاید 11 اینچ برف و بوران برای شرایط آب و هوایی بسیار سخت آمریکای شمالی و کانادا چیز زیادی نباشد اما همین شرایط می‌تواند برای یک خودروی تمام برقی همچون تسلا مدل Y یک چالش اساسی به نظر برسد.


G10 475x120 1 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT

FireShot Capture 036 12 Can a Model Y Drive in 11 Inches of Snow   YouTube www.youtube.com  600x400 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT

حجم برف که بر روی تسلا مدل Y مورد نظر نشسته است


290 290 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT


290x290 3 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT

تسلا مدل Y از ماه مارس سال 2020 در بازار ایالات متحده آمریکا عرضه شده است و با وجود این که شرکت تسلا تست‌های زمستانی محصولات خود را در آلاسکا انجام داده به نظر می رسد با شرایط زمستانی چالش دارد. یکی از اولین مالکین تسلا مدل Y قصد انجام یک چالش اساسی را با خودرو خود در بارش برف زودهنگام در ایالت وایومینگ کرده است. با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر مراحل و اتفاقاتی که در طول این چالش رخ داده است.

FireShot Capture 030 12 Can a Model Y Drive in 11 Inches of Snow   YouTube www.youtube.com  600x400 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT

با وجود آنکه محصولات تسلا به سیستم خودکار پایین آمدن پنجره در زمان یخ زدگی مجهز هستند اما درب های خودرو مذکور به علت یخ زدگی شیشه پنجره باز نمی شوند.

تسلا مدل Y Performance به مدد دو موتور الکتریکی که بر روی هر یک از محورهای خودرو دارد توانایی حرکت داشته و سیستم انتقال قدرت آن از نوع چهار چرخ متحرک است. در حال حاضر تنها 2 نسخه از تسلا مدل Y عرضه می‌شود که هر دو نوع آن از سیستم انتقال قدرت مذکور بهره می برند.

tesla model y heat pump 2048x1204 600x400 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT

در عکس می توان محل استقرار پمپ حرارتی جدید را مشاهده کرد

علاوه بر این شرکت تسلا مدل Y را به همراه پمپ حرارتی عرضه می‌کند تا برد حرکتی آن را در هوای سرد افزایش دهد. این ویژگی در نسخه 2021 تسلا مدل 3 نیز استفاده خواهد شد. با توجه به ارتفاع بیشتر تسلا مدل Y به نسبت مدل 3 عملکرد آن در آب و هوای برفی بر روی کاغذ باید بهتر باشد.

مالک تسلا مدل Y ای که قصد به چالش کشیدن این خودرو در هوای سرد زمستانی را کرده از لاستیک‌های پرفورمنس استفاده می‌کند و به همین دلیل نیز نمی‌توان از آن انتظار عملکرد لاستیک‌های زمستانی را داشته باشیم.

FireShot Capture 033 12 Can a Model Y Drive in 11 Inches of Snow   YouTube www.youtube.com  600x400 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT

لاستکی های پرفورمنس پیرلی P Zero عملکرد ضعیفی برای این آب و هوا دارند.

هرچند امکان گرم کردن خودرو پیش از شروع حرکت در محصولات تسلا میسر است اما تسلا مدل Y مذکور عملا هیچ کششی برای به حرکت در آمدن ندارد و حتی پس از روشن کردن سیستم ضد لغزش نیز خودرو در جای خود تنها شروع به لغزیدن می‌کند. انتظار می رود که با پاک کردن پوشش برف در جلو و عقب خودرو به راحتی هرچه تمام تر شروع به حرکت کند اما در عمل چنین اتفاقی رخ نمی دهد.

FireShot Capture 039 12 Part 2 Can a Model Y Drive in Cold and Snow    YouTube  www.youtube.com  600x400 جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟ اخبار IT

سرانجام مالک خودرو با کمک سیستم پیش گرمایش اتاق و بسته باتری تسلای خود را از این برف مهلک نجات می دهد.

راننده خودرو مذکور به هر طریقی که ممکن است و با کمک سیستم پیش گرمایش اتاق و بسته باتری تسلای خود را به حرکت در می آورد اما مطابق با ادعای تسلا انتظار می رفت این خودرو در هنگام بارش برف همکاری بیشتری با راننده داشته باشد.

در هر صورت با استفاده از لاستیک‌های زمستانی و تکیه به مهارت رانندگی می‌توان به راحتی از محصولات تسلا در مسیرهای برفی استفاده کرد و به نظر نمی‌رسد که محصولات تسلا چیزی کمتر از سایر خودروهای مشابه احتراق داخلی داشته باشند.

پیش از این در مطلبی به سفارش گذاری سنگین شرکت تسلا برای پمپ های حرارتی پرداخته بودیم که می توانید این مطلب را در اینجا مطالعه کنید.

جنگ تسلا مدل Y با بوران برف؛ آیا تسلا با موفقیت این چالش را پشت سر می گذارد؟

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *