قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود-اخبار IT

AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود-اخبار IT

اینتل در بازار پردازنده‌ها حکمرانی می‌کند، اما شرکت AMD در سال‌های اخیر توانسته با خانواده رایزن سهم خود را در بازار افزایش دهد و انتظار می‌رود این روند در آینده نیز ادامه داشته باشد.


G10 475x120 1 AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود اخبار IT

AMD در جدیدترین گزارش مالی خود از درآمد ۲.۸۰ میلیارد دلاری خبر داد که در مقایسه با بازه زمانی مشابه سال گذشته میلادی افزایش چشمگیر ۵۶ درصدی را نشان می‌دهد. این گزارش مالی قابل توجه با خبر خرید شرکت «زایلینکس» همراه شد، قراردادی که ۳۵ میلیارد دلار ارزش دارد.

پس از انتشار گزارش مالی AMD، آماری درباره بازار پردازنده‌ها منتشر شده که ما را بیشتر با عملکرد این کمپانی آشنا می‌کند. طبق آمار منتشر شده از سوی «Statista»، سهم این کمپانی در بازار پردازنده‌ها در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به ۳۷.۳ درصد رسیده که بالاترین میزان از سال ۲۰۱۲ تا به امروز محسوب می‌شود.


99 07 15 A AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود اخبار IT


kerman motor AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود اخبار IT

AMD Intel Market Share AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود اخبار IT

در این بازه زمانی اینتل سهم ۶۲.۶ درصدی در بازار داشته که پایین‌ترین میزان طی ۸ سال گذشته محسوب می‌شود. بررسی استیم نیز نشان می‌دهد که در ماه اکتبر ۲۵.۷۹ درصد کامپیوترها دارای پردازنده AMD بوده‌اند و سهم اینتل به ۷۴.۲۱ درصد رسیده. سهم پردازنده‌های AMD در میان کاربران استیم در یک بازه زمانی ۵ ماهه افزایش داشته است.

PassMark AMD Intel AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود اخبار IT

طبق برنامه بنچمارک «PassMark»، در سه ماهه اول سال جاری میلادی AMD در بازار پردازنده‌ها سهمی برابر ۳۶.۳ درصد داشته و اینتل نیز به سهم ۶۳.۷ درصدی دست پیدا کرده است.

شرکت AMD به تازگی از پردازنده‌های رایزن ۵۰۰۰ با معماری Zen 3 رونمایی کرده که در بنچمارک‌ها عملکرد مناسبی داشته‌اند. این کمپانی کارت‌های گرافیک سری رادئون RX 6000 را نیز معرفی کرده است. در این میان پردازنده رایزن 5600X توانسته در نتایج بنچمارک پردازنده نسل دهم اینتل را شکست دهد. سال آینده میلادی اینتل پردازنده‌های راکت لیک را وارد بازار خواهد کرد و انتظار می‌رود شاهد رقابت جذابی میان این دو کمپانی باشیم

AMD با افزایش سهم خود در بازار پردازنده‌ها به اینتل نزدیک می‌شود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *