قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > FIDO Alliance قول می دهد: سنسورهای مشابه تاچ آی دی در تلفن های اندرویدی اوایل ۲۰۱۴

FIDO Alliance قول می دهد: سنسورهای مشابه تاچ آی دی در تلفن های اندرویدی اوایل ۲۰۱۴

Screen%20Shot%201392 07 11%20at%206.38.20%20PM narenji 20131003 FIDO Alliance قول می دهد: سنسورهای مشابه تاچ آی دی در تلفن های اندرویدی اوایل ۲۰۱۴
اپل با استفاده از Touch ID در آیفون 5s، اولین بار یک اسکنر اثرانگشت را به شکلی واقعا کاربردی در تلفن های هوشمند جای داد تا خاطره کاربرد خنثای آن توسط شرکت های دیگر به فراموشی سپرده شود. از آنجا که فناوری های تشخیص هویت طبیعی بسیار مورد توجه شرکت های مختلف هستند، به نظر می رسد سال ۲۰۱۴ موج بزرگی به راه افتد.

برای مثال گروه FIDO Alliance که ۴۸ شرکت -از جمله بلکبری، الجی، گوگل، لنوو و پی پال- عضو یا پشتیبان مستقیم آن هستند اخیرا اعلام کرده که انتظار دارد دستگاه های اندرویدی اوایل سال ۲۰۱۴، از سنسوری مشابه تاچ آی دی برخوردار شوند.
رییس گروه فیدو آلیانس، آقای مایکل برت به یو.اس.ای تودی گفته: «هدف فیدو این است که به کاربران عادی امکان دسترسی به سرویس های موبایل را با کمترین پیچیدگی و بیشترین  امنیت بدهد.»
البته نقشه های گرو فیدو فراتر از سنسورهای بیومتریک و اندروید است، این گروه می خواهد یک استاندارد فراگیر و باز تدارک ببیند که در آن انواع و اقسام روش های تایید هویت موجود است.
با پشتیبانی شرکت های بزرگی مثل گوگل از این هدف جامع، فیدو انتظار دارد در نیمه اول سال ۲۰۱۴ دستگاه های اندرویدی مجهز به راهکارهای خود را در اختیار کاربران قرار دهد و حتی امیدوار است که اپل نیز به این جمع بپیوندد. آقای برت می گوید: «امیدواریم پیوستن اپل به گروه ما ممکن باشد، ولی احتمالا چند سالی با این اتفاق فاصله داریم.»
۴۸ شرکت دست به دست هم داده اند تا روش های تایید هویت طبیعی فراگیر شوند. به نظر قول قابل اتکایی می رسد. شما این طور فکر نمی کنید؟

فید نارنجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *