قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ-اخبار IT

نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ-اخبار IT

وقتی صحبت از ایمنی در صنعت خودرو باشد، ولوو نامی است که بلافاصله به ذهن خطور می‌کند. این کمپانی سوئدی از دیرباز توجه ویژه‌ای به ایمنی داشته و نوآوری‌های زیادی را در این زمینه انجام داده است. کمربند ایمنی سه نقطه‌ای که تاکنون جان میلیون‌ها نفر را در کشورهای مختلف جهان نجات داده، یکی از نوآوری‌های ولوو محسوب می‌شود.


G10 475x120 1 نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT

پیشتازی ولوو در زمینه ایمنی اصلا بی‌جهت و بدون دلیل نیست. این خودروساز خوشنام از سال 1970، با تشکیل تیم تحقیقات تخصصی ابعاد گوناگون تصادفاتی را که یک طرف آن مدلی از ولوو است، به دقت بررسی می‌کند. اعضای این تیم همیشه آماده اعزام، وظیفه دارند به بازرسی دقیق صحنه تصادفات پرداخته و هر گونه اطلاعات مفید را برای ارسال به ولوو جمع‌آوری کنند.

volvo crash investigators team 10 نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT


99 07 15 A نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT


290x290 3 نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT

به گفته ولوو، هر موقع محصولی از این کمپانی در اطراف گوتنبرگ سوئد تصادف می‌کند، تیم بازرسین به محل اعزام شده و به طور موشکافانه جزئیات صحنه و یافته‌های خود را مستندسازی می‌کنند.

volvo crash investigators team 9 نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT

خانم مالین اکهلم (Malin Ekholm) مدیر مرکز ایمنی ولوو در این رابطه اظهار کرده تحقیقات و کار سخت تیم بررسی تصادفات اگر چه با سوانح ترافیکی ناراحت‌کننده در ارتباط است، ولی در نهایت به یک نتیجه مثبت که همانا ساخت خودروهای ایمن‌تر است، منجر می‌شود. وی اضافه کرده با آنالیز دقیق آنچه که در هر مرحله از یک تصادف اتفاق افتاده، اعضای تیم مذکور اطلاعاتی بسیار حیاتی درباره چگونگی ارتقای ایمنی خودروها فراهم می‌کنند.

volvo crash investigators team 4 نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT

آنطور که اعلام شده، محققان تیم اختصاصی ولوو پس از رسیدن به محل وقوع سانحه، فاکتورهایی مثل شدت برخورد، سرعت و میزان دخالت سیستم‌های ایمنی، وضعیت سلامتی سرنشینان، شرایط جوی، زمان تصادف، وضعیت راه و علائم راهنمایی و رانندگی را بررسی می‌کنند.

volvo crash investigators team 1 نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT

پس از بازگشت به مقر کمپانی، محققان ولوو با راننده تماس ‌می‌گیرند تا در صورت امکان به خودروی سانحه دیده دسترسی پیدا کرده و آن را دقیق بررسی نمایند. علاوه‌بر این، آنها گزارش عمومی پلیس از سانحه را نیز مطالعه می‌کنند.

volvo crash investigators team 2 نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ اخبار IT

در گام بعدی نوبت به دانشمندان رفتارشناس ولوو می‌رسد تا به بررسی نحوه تجربه راننده از تصادف رخ داده بپردازند. بعد از این مرحله متخصصین بیومکانیک، سوابق و شرایط سلامتی فرد را برای کشف آثار ناشی از تصادف مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

ولوو می‌گوید تیم تحقیق از تصادفات این شرکت، سالانه به طور مستقیم بین 30 الی 50 حادثه را از نزدیک بررسی می‌کند. این خودروساز سوئدی افزوده اطلاعات سودمند دیگری از طرف پرسنل سایر نیروهای امدادی از سرتاسر جهان که به محل وقوع حوادث اعزام می‌شوند، در اختیار اعضای تیم مذکور قرار می‌گیرد.

نگاهی به عملکرد تیم بررسی تصادف ولوو؛ مهندسان مبارزه با فرشته مرگ

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *