قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت-اخبار IT

ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت-اخبار IT

vigiato 600.100 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

مارول حالا صاحب تعداد زیادی شخصیت‌های شناخته شده بین مردم به لطف دنیای سینمایی خودش و دیگر آثار سینمایی است؛ از خدایان و جهش‌یافته‌ها تا ویجلنتی‌ها و اسپایدرمن محبوب. با این حال، خیلی زیاد نمی‌بینیم که یک بازی ویدیویی بتواند از تمام پتانسیل این شخصیت‌ها استفاده کند. این روزها فقط اسپایدرمن است که توانسته در دنیای ویدیو گیم به درستی ظاهر شود.

خیلی اوقات به جای این که سراغ یک گروه از شخصیت‌های شناخته شده مثل بازی Marvel’s Avengers بروید (نقد این بازی را در ویجیاتو بخوانید)، بهتر است روی گروه‌های کوچک‌تر یا فقط یک شخصیت تمرکز کنید. این کار کمک می‌کند تا گیم‌پلی و داستان به بهترین شکل با پروتاگونیست (و یا پروتاگونیست‌های) بازی منطبق شود.

با وجود این همه شخصیت گوناگون، مارول پتانسیل این را دارد تا در هر ژانری از مدیوم ویدیو گیم یک بازی توسعه دهد. حالا که این کمپانی کم‌کم دارد بازی‌های خودش را رو می‌کند، شاید روزی هم یک اثر از شخصیت‌هایی توسعه داده شود که در ادامه آن‌ها را خواهید دید.


۱۰. دردویل (Daredevil)

10 w620 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

نزدیک بود در سال ۲۰۰۵ یک بازی از دردویل ساخته شود. کمپانی 5000ft یک بازی ۲۲ مرحله‌ای از دردویل به علاوه مراحل شانسیِ مربوط به جرایم را توسعه داده بود. اما این بازی هیچ وقت تکمیل و منتشر نشد. حالا ۱۵ سال از آن تاریخ گذشته و هنوز هیچ بازی‌ای از دردویل ساخته نشده است.

یک بازی که به پلیر اجازه می‌دهد کنترل دردویل را به دست بگیرد و از ابزار و توانایی رادار سنسِ (Radar Sense) او بهره ببرد؛ به نظر خواسته چندان غیرمنطقی‌ای نباشد. بازی دردویل می‌تواند ترکیبی از سری آرکهام و Marvel’s Spider-Man باشد؛ مبارزات سیال در هلزکیچن و مینی‌گیم‌هایی در نقش مت مورداکِ وکیل. ترکیب این‌ها یک بازی حداقل خوب را می‌تواند تشکیل دهد.

برای انتخاب ویلن‌ها و رقبای مناسب دردویل نیز دست سازندگان باز خواهند بود؛ بولزآی (Bullseye)، الکترا (Elektra)، هند (The Hand)، تایفوید مری (Typhoid Mary) و صد البته کینگ‌پین (The Kingpin). اگر مارول بخواهد، می‌تواند این بازی را در جهان بازی‌های Marvel’s Spider-Man و Marvel’s Spider-Man: Miles Morales قرار دهد. بعضی از المان‌های مربوط به دردویل مثل کینگ‌پین و محله‌های نیویورک از قبل در این دنیا مورد استفاده قرار گرفته‌اند.


۹. کاپیتان مارول (Captain Marvel)

9 w620 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

کاپیتان مارول یکی از قدرتمندترین شخصیت‌های دنیای مارول است و تصور بازی در نقش او هیجان انگیز به نظر می‌رسد. او می‌تواند پرواز کند، قدرت و استقامت فرا انسانی دارد و انرژی شلیک می‌کند؛ قدرت‌هایی که به خوبی در قالب یک بازی ویدیویی جای خواهند شد.

در اختیار قرار دادن این توانایی‌ها و ترکیب آن‌ها با چند سیاره به شکل اپن‌ورد که پلیرها بتوانند در آن‌ها به انجام مأموریت‌هایی بپردازند باعث جلب نظر بسیاری از مخاطبان خواهد شد. خیلی زیاد نمی‌بینیم جنبه‌های علمی – تخیلی دنیای مارول خارج از دنیای کمیک‌های مورد استفاده قرار بگیرند، پس قرار دادن پلیرها در محیط سیاره‌هایی مثل اسکرالوز (Skrullos)، هالا (Hala) و زاندار (Xandar) یک ماجراجویی متفاوت در دنیای مارول را رقم خواهد زد.

برای داستان هم مسیرهای مختلفی وجود دارد. توسعه‌دهندگان می‌توانند به سراغ یک داستان اوریجین روند یا کارا دنروزی را مورد استفاده قرار دهند که مدتی از تبدیل شدن او به کاپیتان مارول می‌گذرد. ویلن‌هایی مثل دومزدی من (Doomsday Man)، یان‌راگ (Yon-Rogg) و حتی سوپریم اینتلجنس (Supreme Intelligence) نیز به عنوان شخصیت منفی داستان در دسترس هستند.


۸. گوست رایدر (Ghost Rider)

8 w620 1 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

گوست رایدر یکی از شخصیت‌های مارول است که کم‌تر به او توجه می‌شود. اثری از او در دنیای سینمایی مارول نمی‌بینیم (به جز سریال Agents of S.H.I.E.L.D) و حتی از آن کم‌تر در مدیوم ویدیو گیم به گوست رایدر علاقه نشان داده می‌شود. با این که در سال ۲۰۰۷ یک فیلم اختصاصی از این شخصیت ساخته شد، اما نکته چندان قابل توجهی در مورد آن فیلم یا حتی دنباله‌اش نمی‌توان یافت. «روح انتقام» لیاقت یک بازی را برای خودش دارد.

یکی از المان‌هایی که باعث می‌شود گوست رایدر از بقیه شخصیت‌ها متفاوت‌تر به نظر برسد، موتور سیکلت او است. تا وقتی که بالانس برقرار شود و گیم‌پلی را (برخلاف Batman: Arkham Knight) خیلی تحت تأثیر قرار ندهد، سواری با این موتور لذت‌بخش به نظر می‌رسد.

از بین تمام اشخاصی که هویت گوست رایدر را به خود گرفته‌اند، جانی بلیز گزینه مناسبی برای پروتاگونیست بودن به نظر می‌آید؛ اولین و شناخته‌شده‌ترین گوست رایدر دنیای مارول.

در دوره‌ای که بازی‌های سبک هک اند اسلش فروغ خود را از دست داده‌اند، به نظر تبدیل بازی گوست رایدر به اثری در این سبک می‌تواند حرکت مثبتی باشد تا روح انتقام با زنجیر مشهور و قابلیت‌های ماورایی‌اش بتواند پشت سر هم کمبو ردیف کند. Hellfire Shotgun گوست رایدر نیز برای اضافه کردن المان‌های بیش‌تر به گیم‌پلی در دسترس است. در ضمن، نباید Penance Stare او را نیز فراموش کرد.

شخصیتی حیاتی برای ساخت یک بازی از گوست رایدر نیز مفیستو (Mephisto) است؛ چه به عنوان دشمن و آنتاگونیست بازی و چه به عنوان کسی که به ما مأموریت می‌دهد. گوست رایدر بدون حضور خودِ شیطان کمی توی ذوق می‌زند.


۷. نگهبانان کهکشان (Guardians Of The Galaxy)

7 w620 1 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

یک بازی از نگهبانان کهکشان، پلیر را در نقش تمام اعضای این گروه قرار می‌دهد. حتی شاید بتوان به چشم یک بازی کوآپ به آن نگاه کرد. هر چند در سال ۲۰۱۷ استودیو تلتیل یک بازی بر اساس این شخصیت‌ها ساخته بود اما همان طور که می‌دانید ساخته‌های این استودیو آن چیزی نیست که طرفداران مارول به آن اکتفا کنند.

با سازندگانی متفاوت می‌توان یک اثر ماجراجویی و علمی – تخیلی ساخت که در آن با قبول کردن مأموریت‌ها و چالش‌های مختلف و به دست آوردن منابع و پول از آن‌ها، می‌توانید شخصیت‌ها، سلاح‌ها و سفینه خود را ارتقا دهید. چیزی شبیه به سری Mass Effect که سفینه پلیر محل استراحت است و برای انجام مأموریت‌ها از یک سوی کهشکشان به آن سوی آن در حرکت می‌کند.

شخصیت‌های زیادی نیز برای انتخاب به عنوان سرنشینان سفینه در دسترس هستند: استار لرد (Star-Lord)، گامورا (Gamora)، ونوم (Venom)، کیتی پراید (Kitty Pryde)، یاندو (Yondu) و خیلی شخصیت‌های دیگر. اگر حال و هوای طنز و ماجراجویی مربوط به نگهبانان کهکشان حفظ شود، به احتمال خیلی زیاد با یک اثر موفق رو به رو می‌شویم.


۶. دکتر استرنج (Doctor Strange)

6 w620 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

چند بازی در ذهن دارید که به شما اجازه می‌دهند در نقش یک استاد جادوگری ایفای نقش کنید؟ یک اثر که کنترل شخصی مثل دکتر استرنج را به دست پلیر می‌دهد نه تنها در بین بازی‌های ساخته شده از شخصیت‌های کمیک بوکی کم‌یاب است، بلکه در کل صنعت گیم زیاد دیده نشده. به این ترتیب، هم توجه طرفداران مارول و هم توجه کل مخاطبان صنعت بازی به چنین ساخته‌ای جلب خواهد شد.

استفن استرنج یکی از خاص‌ترین شخصیت‌ها در دنیای مارول است و یک بازی می‌تواند تجربه مسیر او از یک شاگرد به جادوگر عالی‌رتبه (Sorcerer Supreme) را در اختیار پلیرها قرار دهد.

یک سیستم نقش‌آفرینی به پلیرها اجازه می‌دهد تا در اشکال مختلف جادو مهارت پیدا کنند. ترکیب تمام این توانایی و قابلیت‌ها باعث می‌شود تا مسیرهای مختلفی برای به اتمام رساندن بازی خلق شود.

جهان‌های متفاوت در ابعاد مختلفی که دکتر استرنج به آن‌ها دسترسی دارد باعث می‌شود توسعه‌دهندگان در هر قسمت از بازی، یک ماجراجویی متفاوت را قرار دهند و حس بدیع بودن بازی را حفظ کنند.


۵. اسپایدروومن (Spider-Woman)

5 w620 1 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

جسیکا درو (Jessica Drew) از آن دسته شخصیت‌هایی است که خارج از دنیای کمیک‌ها تقریباً دیده نمی‌شود و به همین دلیل خیلی‌ها با او آشنایی ندارند. کمی باعث ناامیدی است؛ چرا که چنین شخصیت جالبی می‌تواند یک اثر جذاب را پیش ببرد.

شاید فکر کنید با وجود Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و دنباله احتمالی Marvel’s Spider-Man دیگر چه نیازی به یک شخصیت عنکبوتی دیگر است؟ اما باید گفت که اسپایدروومن نسبت به اکثر شخصیت‌های عنکبوتی تفاوت‌های زیادی دارد. مثلاً او می‌تواند گلاید کند، نسبت به سموم مقاوم است و حتی می‌تواند از خود فرومون‌هایی ترشح کند. البته هنوز هم بخشی از قابلیت‌های افراد عنکبوتی عادی مثل بالا رفتن از دیوارها را دارد.

اگر این توانایی‌ها برایتان به اندازه کافی جالب نیست باید گفت که او یکی از مأموران ارشد شیلد است که مستقیماً به نیک فیوری پاسخ می‌دهد؛ به این معنی که هر بازی با وجود او می‌تواند تبدیل به اثری ابرقهرمانی با المان‌های جاسوسی شود.


۴. فنتستیک فور (Fantastic Four)

4 w620 1 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

کمی شبیه به اسپایدروومن، گروه فنتستیک فور نیز در سال‌های اخیر خارج از دنیای کمیک‌ها دچار مشکل شده‌اند. بعد از ریبوت افتضاح سال ۲۰۱۵، بسیاری از مخاطبان نسبت به اولین گروه خلق شده در دنیای کمیک‌های مارول ناامید شده‌اند. باعث ناراحتی است که ببینیم یکی از المان‌های که کمک کرده تا مارول به چیزی که امروز تبدیل شده برسد، در این وضعیت قرار دارد. شاید یک بازی خوش ساخت از فنتستیک فور بتواند نظر مخاطبان را عوض کند.

البته برای فنتستیک فور در سال ۲۰۰۵ یک بازی تای‌این به بهانه اولین فیلمشان از کمپانی فاکس ساخته شده بود که آن قدر فوق العاده عمل نکرد اما ایده کلی کوآپِ بیتم آپ که پلیرها را در نقش تمام اعضای گروه قرار می‌داد جالب بود. هر شخصیت توانایی‌ها خاص خودش را دارد که تجربه متفاوتی از بازی را رقم می‌زند. با کمی بهبود، همین ایده را به عنوان یک بازی مدرن می‌توان به کار برد.

ویلن‌های فوق العاده‌ای مثل دکتر دووم (Doctor Doom) و گالاکتوس (Galactus) نیز در اختیار هستند. شخصیت‌هایی مثل نامور (Namor) و بلک پنتر (Black Panther) که ارتباط خوبی با اعضای فنتستیک فور دارند هم می‌توان در بازی حضور داشته باشند.


۳. ثور

3 w620 1 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

راستش کمی جای تعجب دارد که چرا هنوز یک بازی بزرگ از ثور ساخته نشده است. شاهد حضور او در بازی‌های دست جمعی مثل Marvel Ultimate Alliance و Marvel’s Avengers بوده‌ایم اما هیچ وقت یک ماجراجویی درست و حسابی با خود ثور را تجربه نکرده‌ایم.

ناامید کننده است که تا به حال یک بازی اجازه نداده تا قدرت کامل خدای رعد را کنترل کنیم. با این که جریان داشتن بخشی از بازی روی زمین جذاب به نظر می‌رسد اما بیخیال شدن ۸ قلمرو دیگر یک اشتباه نابخشودنی خواهد بود. در بازی God of War دیدیم که چه قلمروهای جذابی در اساطیر نورس وجود دارند که با یک لول دیزاین جذاب، توجه‌ها را به خود جلب خواهند کرد.

افزودن خدایان دیگر، هیولاها و ویلن‌های مشهور به این بازی و طراحی مبارزات حماسی برگ برنده آن خواهد بود. حتی شخصیت‌هایی مثل بتا ری بیل (Beta Ray Bill) یا جین فاستر (Jane Foster) را نیز می‌توان به عنوان شخصیت قابل بازی به این ساخته اضافه کرد.


۲. آیرون من

2 w620 1 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

آیرون من در عرض حدود یک دهه از شخصیتی که کمیک‌هایش کنسل می‌شد تبدیل به یکی از محبوب‌ترین اعضای خانواده مارول شد. مثل ثور، این شخصیت نیز در تعداد بازی کوچک و دست جمعی حضور داشته است اما هیچ وقت از پتانسیل کامل او به درستی استفاده نشده است. شاید بهترین تلاش برای ساخت یک بازی درست و حسابی از آیرون من، عنوان Marvel’s Iron Man VR بود که آن نیز چندان موفق ظاهر نشد.

آیرون من نه تنها به کلی امکانات و تکنولوژی دسترسی دارد، بلکه برای هر رویدادی نیز یک زره طراحی کرده است. شخصی‌سازی آیرون من فوق العاده خواهد بود و به پلیرها اجازه می‌دهد تا زره‌های تونی استارک را با سلیقه خود طراحی کنند.

وار ماشین (War Machine) هم می‌تواند در این اثر به عنوان شخصیت قابل بازی، یا همراهی در بخش کوآپ، حضور داشته باشد. جارویس (J.A.R.V.I.S) نیز به عنوان دستیار شخصی در یک دنیای اپن‌ورد می‌تواند به کمکتان بیاید.

بیش‌تر از هر چیزی، این محبوبیت آیرون من و تونی استارک است که موفقیت یک بازی اختصاصیِ درست و حسابی از او را می‌تواند رقم بزند.


۱. انت من (Ant-Man)

1 w620 1 ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت اخبار IT

یک بازی از انت من در عین جاه‌طلبی، چالش برانگیز نیز خواهد بود؛ مخصوصاً اگر هدف این باشد که آزادی عمل به پلیرها داده شود. چیزی مثل عناوین Hitman و Dishonored که به پلیرها اجازه می‌دهند هر مرحله را به روش خودشان طی کنند، فقط این بار به جای مسیرهای صرفاً متفاوت، سایزهای متفاوت انت من نیز دخیل هستند.

تصور کنید که به اندازه یک مورچه کوچک شوید و از سوراخ سمبه‌ها هر محیط برای پیش بردن اهدافتان استفاده کنید یا اندازه خود را بزرگ کنید و به سراغ نابود کردن وسایل نقلیه مهاجمان بروید.

همچنین قابلیت‌های دیگر انت من مثل استفاده از مورچه‌ها می‌تواند المان‌های پلتفرمینگ متفاوتی را به بازی اضافه کند. قابلیت کوچک و بزرگ کردن دشمنان و اجزای محیط نیز این امکان را فراهم می‌سازد تا مبارزات در عین بامزگی، به اشکال گوناگونی پیش بروند. تصور کنید که یک انسان غول‌پیکر را به اندازه یک دورف کوچک کرده‌اید یا یک مورچه را به اندازه یک ماشین بزرگ!


از بین تمام شخصیت‌های کمیک‌های مارول، شما دوست دارید که کدامشان در یک بازی مورد استفاده قرار بگیرند؟ دیدگاه‌هایتان را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.


به مطالعه ادامه دهید:

ویجیاتو: ۱۰ شخصیت مارول که می‌توان از آن‌ها یک بازی ویدیویی خوب ساخت

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *