قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل به علت نقض پتنت باید ۵۰۳ میلیون دلار به VirnetX غرامت پرداخت ‌کند-اخبار IT

اپل به علت نقض پتنت باید ۵۰۳ میلیون دلار به VirnetX غرامت پرداخت ‌کند-اخبار IT

به نظر می‌رسد دعوای حقوقی میان اپل و شرکت «VirnetX» پایانی ندارد و شاید در نهایت اپل مجبور به پرداخت نیم میلیارد دلار غرامت شود.


G10 475x120 1 اپل به علت نقض پتنت باید ۵۰۳ میلیون دلار به VirnetX غرامت پرداخت ‌کند اخبار IT

یک هیئت منصفه در تگزاس بخاطر ویژگی «VPN on Demand» در سیستم عامل iOS، به پرداخت ۵۰۳ میلیون دلار غرامت به کمپانی VirnetX از سوی اپل حکم داده است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد که دستگاه خود را برای شروع و پایان خودکار ارتباط VPN، پیکربندی کنند.

طبق گزارش بلومبرگ، این هیئت منصفه برای رسیدن به این تصمیم تنها به ۹۰ دقیقه زمان نیاز داشته است.


290 290 اپل به علت نقض پتنت باید ۵۰۳ میلیون دلار به VirnetX غرامت پرداخت ‌کند اخبار IT


290x290 3 اپل به علت نقض پتنت باید ۵۰۳ میلیون دلار به VirnetX غرامت پرداخت ‌کند اخبار IT

دعوای حقوقی میان این دو شرکت نزدیک به یک دهه پیش آغاز شد، زمانی که VirnetX کمپانی اپل را به نقض مالکیت معنوی متهم کرد. بنابر اعلام VirnetX فناوری‌های فیس تایم، iMessage و Vpn on Demand پتنت‌های آن در زمینه ارتباطات ایمن به خصوص مواردی که برای آژانس اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (CIA) توسعه پیدا کرده‌اند، نقض می‌کنند.

VirnetX ابتدا به دنبال غرامت ۷۰۰ میلیون دلاری بود که البته اپل اعلام کرد که باید هزینه بسیار کمتری، ۱۱۳ میلیون دلار پرداخت کند. چندین ماه پیش به این غول فناوری آمریکایی دستور داده شد که ۴۵۰ میلیون دلار هزینه پرداخت کند که البته مربوط به نسخه‌های قبلی ویژگی‌های موردنظر VirnetX می‌شود. طی حکم جدید، این کمپانی باید ۵۰۲.۸ میلیون دلار جریمه بپردازد.

Apple 5 اپل به علت نقض پتنت باید ۵۰۳ میلیون دلار به VirnetX غرامت پرداخت ‌کند اخبار IT

دادگاه‌های شرق تگزاس به رای دادن به نفع شرکت‌های ناشناس در پرونده‌های نقض پتنت شناخته می‌شوند و در سال‌های گذشته چندین بار رای به نفع VirnetX داده‌اند. اپل همیشه با چنین حکم‌های مخالفت کرده و خواستار تجدیدنظر می‌شود که این بار نیز تفاوتی با گذشته ندارد.

سخنگوی اپل در پیامی به بلومبرگ در کنار تشکر از هیئت منصفه، نسبت به رای آن‌ها ابراز ناامیدی کرده و از برنامه‌های این کمپانی برای درخواست تجدیدنظر خبر داده است. این کمپانی مدعی شده که پتنت‌ها مربوط به عملیات اصلی محصولات آن نمی‌شوند و چنین پرونده‌هایی مانع از نوآوری شده و به مشتریان آسیب می‌رسانند.

اپل به علت نقض پتنت باید ۵۰۳ میلیون دلار به VirnetX غرامت پرداخت ‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *