سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد-اخبار IT

اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد-اخبار IT

داده‌های یک شرکت تحقیقاتی نشان می‌دهد که نیمی از گوشی‌های مجهز به نمایشگر OLED انعطاف پذیر در سال ۲۰۲۱ توسط اپل تولید خواهند شد.


G10 475x120 1 اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد اخبار IT

بر اساس گزارش شرکت تحقیقاتی Stone Partners، سال آینده میلادی رکورد صادرات موبایل به ۱.۳۹ میلیارد دستگاه خواهد رسید. این در حالیست که صادرات موبایل در سال جاری میلادی ۱.۲۶۵ میلیارد دستگاه برآورد شده است. از این میزان، سهم صادرات گوشی‌های مجهز به پنل LCD و OLED به ترتیب ۷۹۳ و ۵۹۷ میلیون دستگاه خواهد بود. در این گزارش منظور از پنل‌های OLED، موبایل‌های مجهز به پنل OLED سخت و انعطاف پذیر است.

Digipici Phone12pro 02 اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد اخبار IT


265x265 9X اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد اخبار IT


320 320 اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد اخبار IT

در ادامه گزارش آمده که سال ۲۰۲۱ نزدیک به ۳۱۵ میلیون موبایل از پنل OLED انعطاف پذیر استفاده خواهند کرد که ۵۲ درصد بیشتر از تخمین صادرات ۲۰۷ میلیون گوشی مجهز به این نوع پنل در سال جاری میلادی است.

اپل سال آینده میلادی ۱۶۰ میلیون آیفون مجهز به پنل OLED صادر خواهد کرد که در مقایسه با برآوردهای فعلی (۹۰ میلیون دستگاه)، افزایش ۸۰ درصدی را نشان می‌دهد. بدین ترتیب بالغ بر نیمی از گوشی‌های مجهز به نمایشگر OLED انعطاف پذیر در سال ۲۰۲۱ توسط اپل تولید خواهند شد.

این گزارش اشاره می‌کند که به علت تصمیم اپل به استفاده از پنل OLED انعطاف پذیر در آیفون‌ها، صادرات پنل‌های OLED انعطاف پذیر برای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ از پنل‌های OLED سخت پیشی خواهد گرفت.

در ادامه گزارش نوشته شده که شرکت‌هایی نظیر سامسونگ و هواوی سال آینده میلادی به ترتیب ۹۰ و ۸ میلیون موبایل با پنل OLED انعطاف پذیر تولید خواهند کرد. این گزارش علت آمار بسیار پایین هواوی را تحریم‌های آمریکا می‌داند و اضافه می‌کند که شرکت‌هایی مثل شیائومی، اوپو و ویوو با صادرات ۵۰ تا ۶۰ میلیون موبایل با پنل OLED انعطاف پذیر جای هواوی را پر خواهند کرد. طبق این گزارش، شیائومی و اوپو حدود ۱۸ میلیون و ویوو تقریباً ۱۲ میلیون موبایل مجهز به پنل OLED انعطاف پذیر صادر خواهند کرد.

اپل احتمالا نیمی از موبایل‌های مجهز به پنل OLED انعطاف‌پذیر در سال ۲۰۲۱ را می‌سازد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *