سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > درآمدهای گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ از انتظارات فراتر رفت-اخبار IT

درآمدهای گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ از انتظارات فراتر رفت-اخبار IT

گزارش مالی آلفابت از سه ماهه سوم 2020 نشان می‌دهد این شرکت در شرایط همه گیری کرونا، درآمدی بیش از حد انتظار داشته است. براساس این گزارش، درآمد حاصل از تبلیغات در گوگل و یوتیوب، نسبت مدت مشابه سال قبل 14درصد افزایش یافته است.


G10 475x120 1 درآمدهای گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ از انتظارات فراتر رفت اخبار IT

تبلیغات یوتیوب در فصل سوم سال جاری میلادی توانسته درآمدی بالغ بر 5 میلیارد دلار به همراه داشته باشد. به نظر می‌رسد شرکت‌هایی که در اوایل سال جاری به دلیل شرایط خاصی که همه گیری کرونا به وجود آورده بود، حضور فعالی در بازار نداشتند، در فصلی که گذشت مجددا به شرایط عادی بازگشتند و برای تبلیغات در یوتیوب هزینه کرده‌اند.

در حال حاضر یوتیوب دارای بیش از 35 میلیون حساب کاربری رایگان و بیش از 30 میلیون مشترک پولی است.  این در حالی است که یوتیوب تی‌وی بیش از 3 میلیون مشترک دارد. یوتیوب حق اشتراک این سرویس خود را خردادماه از 50 دلار به 64.99 دلار در ماه افزایش داد.


265x265 9X درآمدهای گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ از انتظارات فراتر رفت اخبار IT


99 07 15 A درآمدهای گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ از انتظارات فراتر رفت اخبار IT

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در گفتگویی با سرمایه گذاران اعلام کرد:

«از میزان تبلیغات سه ماهه سوم سال جاری بسیار خرسندیم.»

47444632 15796783896174023 origin درآمدهای گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ از انتظارات فراتر رفت اخبار IT

بخش تبلیغات گوگل در سه ماهه سوم سال جاری موفق به کسب درآمد 37.1 میلیارد دلاری شد. این در حالی است که درآمد این بخش در مدت مشابه سال قبل رقمی درحدود 34 میلیارد دلار گزارش شده است. درآمد بخش تبلیغات یوتیوب نیز در فصل سوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 30 درصدی را تجربه کرده است. سال گذشته درآمد تبلیغات یوتیوب در فصل سوم سال رقمی در حدود 3،8 میلیارد دلار بود.

گوگل در سه ماهه دوم 2020 درآمد خوبی نداشت و برای نخستین بار درآمد این شرکت با افت روبرو شد. درآمد گوگل در فصل سوم سال جاری به رقمی درحدود 46.2 میلیارد دلار رسید. در حالیکه درآمد گوگل در مدت مشابه سال قبل 40 میلیارد دلار گزارش شده بود.

درآمد خالص گوگل در فصل سوم 2020 به رقمی در حدود 11.24 میلیارد دلار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با درآمد خالص 7.06 میلیارد دلار گزارش شده است.

بخش دیگری از گوگل که شامل خدمات سخت افزاری، سرویس‌های ابری و فروشگاه گوگل پلی می‌شود؛ در فصلی که گذشت درآمدی در حدود 5.4 میلیارد دلاری به دست آورد که نسبت به درآمد 4 میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وایمو و ویریلی نیز درآمدی در حدود 178 میلیون دلار داشتند که در واقع این دو، جزو بخش‌های بودند که برای گوگل سودی به همراه نداشتند. در آمد بخش رایانش ابری گوگل در فصلی که گذشت، 3.44 میلیارد دلار گزارش شده است که نسبت به درآمد 2.3 میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل، افزایش داشته است.

در آمد بخش جستجو گوگل در فصلی که گذشت، 26.3 میلیارد دلار گزارش شده است که نسبت به درآمد 24.7 میلیارد دلاری مدت مشابه سال قبل، افزایش داشته است.

براساس اعلام ساندر پیچای در هر روز در حدود 235 میلیون جلسه و بیش از 7.5 میلیارد تماس تصویری از طریق Google Meet، پلتفرم کنفرانس ویدیویی گوگل برگزار می‌شود.

درآمدهای گوگل در فصل سوم ۲۰۲۰ از انتظارات فراتر رفت

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *