سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند-اخبار IT

مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند-اخبار IT

شرکت تویوتا به واسطه تولید خودروهای کم استهلاک و بی‌دردسر، از محبوبیت بالایی در بین مشتریان برخوردار است. نتیجه تحقیق اخیری که توسط وبسایت iSeeCars انجام شده، حکایت از آن دارد میزان وفاداری مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بسیار زیاد بوده و آنها ترجیح می‌دهند بجای تعویض تا حد امکان از خودروهای خود استفاده کنند.


G10 475x120 1 مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT

toyota logo1 مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT

در این تحقیق که جامعه آماری آن را 900 هزار خودروی دست دوم مدل 2012 و 2013 تشکیل می‌دهد، مشخص شده مالکان خودروهای هیبریدی تویوتا بیش از بقیه نسبت به حفظ وسیله نقلیه خود علاقه دارند. محققان iSeeCars با بررسی این 900 هزار خودرو، متوجه شده‌اند که 38 درصد از فروشندگان تویوتا هایلندر هیبریدی، مالکان اصلی هستند. با این رکورد، هایلندر هیبریدی در رتبه نخست جدول میزان رضایتمندی و وفاداری ایستاده است.


kerman15845848 مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT


320 320 مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT

Hylander hybrid front مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT

به غیر از هایلندر هیبریدی، سایر مدل‌های هیبریدی تویوتا هم شرایط مشابهی داشته و رده‌های بالایی جدول وفاداری را از آن خود کرده‌اند. برای نمونه تویوتا آوالون هیبریدی با حفظ 36.5 درصد از مالکان اصلی در رتبه دوم قرار دارد، کمری هیبریدی هم با 34.6 درصد جایگاه سوم را مال خود کرده است. رتبه‌های سوم، چهارم و پنجم نیز با 31.1، 30.5 و 29.8 درصد به ترتیب به لکسس ES 300h، تویوتا پریوس و لکسس RX 450h رسیده است.

toyota camry 100 مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT

برای اینکه درک بهتری از این ارقام داشته باشیم، باید نگاهی به آمار نیسان لیف داشته باشیم. از میان فروشندگان این هاچبک برقی، تنها 7.3 درصد مالکان اصلی بوده‌اند. بد نیست اشاره کنیم طبق آمار iSeeCars از میان کل 900 هزار نفری که خودروی خود را در سال 2020 فروخته‌اند، فقط 16.8 درصد مالک اصلی هستند.

iseecars مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT

آنطور که یافته‎‌های iSeeCars نشان می‌دهند، دارندگان محصولات هیبریدی تویوتا، با چشم‌اندازی چند ساله نسبت به خرید اقدام می‌کنند. دلیل اصلی این مساله به هزینه‌های کمتر مدل‌های هیبریدی در بلند مدت مربوط می‌شود. شاید قیمت چنین مدل‌هایی در مقایسه با مدل‌های استاندارد بنزینی و دیزلی بیشتر باشد، اما در عرض چند سال به خاطر هزینه کمتری که صرف سوخت می‌شود، رقم بیشتر پرداختی به نوعی جبران خواهد شد.

iseecars 2 مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند اخبار IT

در دسته خودروهای الکتریکی لوکس این دارندگان تسلا مدل S هستند که وفادارتر از بقیه به شمار می‌روند. بر اساس آمار iSeeCars، برابر با 23.6 درصد از فروشندگان تسلا مدل S مالکان اصلی هستند. این رقم 1.4 برابر بیشتر از میانگین کل است.

مالکان مدل‌های هیبریدی تویوتا بیشترین رضایت را از خودروی خود دارند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *