قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد-اخبار IT

تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد-اخبار IT

کارشناسان حوزه بهداشت و درمان مردم را تشویق می‌کنند که واکسن آنفولانزا تزریق کنند تا از ابتلای همزمان کووید-19 و آنفولانزا جلوگیری شود. تحقیقات مقدماتی نشان می‌دهد که واکسن آنفولانزا می‌تواند خطر ابتلا به بیماری همه گیر کووید-19 را نیز کاهش دهد.


G10 475x120 1 تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد اخبار IT

محققان با بررسی وضعیت پرسنل بخش بهداشت و درمان از ابتدای همه گیری کرونا تا تیرماه امسال دریافتند، احتمال ابتلا به کرونا در پرسنلی که در فصل همه گیری آنفولانزا، واکسن دریافت کرده بودند، 39 درصد کاهش یافته است.

نتایج تحقیقات جدید تایید نمی‌کند که تزریق واکسن آنفولانزا، فرد را در برابر بیماری کرونا مصون می‌کند؛ اما می‌تواند ایمنی بدن را نسبت به برخی بیماری‌‌ها افزایش دهد.


kerman15845848 تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد اخبار IT


marto opz3 1 تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد اخبار IT

859088 تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد اخبار IT

با نزدیک شدن به فصل زمستان، این احتمال وجود دارد که برخی به صورت همزمان به هر دو بیماری کرونا و آنفولانزا مبتلا شوند.

طی یک ماه گذشته، موارد ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان افزایش یافته است. با شروع فصل سرما، احتمال همه گیری آنفولانزا نیز شدت پیدا می‌کند. واکسیناسیون فصلی می‌تواند خطر ابتلا به آنفولانزا را تا 60 درصد کاهش داده و در صورت ابتلا، شدت بیماری کاهش خواهد یافت.

در مطالعه جدید محققان داده‌­های حدود 10،600 نفر از پرسنل مرکز پزشکی دانشگاه رادبود هلند را بررسی کردند. آنها دریافتند که از این گروه، تا تاریخ 12 خرداد ماه، 184 نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. درنهایت، محققان دریافتند که 2.23 درصد این افراد در فصل سرما واکسن آنفولانزا تزریق نکرده‌ بودند. از بین افرادی که پاسخ تست کرونا آنها مثبت اعلام شده بود، 1.33 درصدشان، واکسن آنفولانزا دریافت کرده بودند.

shutterstock 1825911326 780x395 تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد اخبار IT

مطالعات دیگری در ایتالیا نیز نشان می‌دهد که در بین شهروندان ایتالیایی بالای 65 سال که واکسن آنفولانزا دریافت کرده‌اند، میزان ابتلا به کرونا کمتر بوده است.

یافته‌های جدید با تحقیقات قبلی نیز مطابقت دارد. حتی واکسن‌هایی مانند سرخک و فلج اطفال می‌توانند بدن را برای مبارزه با سایر مهاجمان ایمن کند.

براساس آمار منتشر شده از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، حدود 0.1 درصد از افرادی که سال گذشته در آمریکا به آنفولانزا مبتلا شده بودند، در اثر این بیماری فوت کرده‌اند. این رقم در حدود یک پنجم تا یک دهم میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کووید- 19 است.

تزریق واکسن آنفولانزا احتمال خطر ابتلا به کرونا را کاهش می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *