قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود-اخبار IT

اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود-اخبار IT

پژوهشی جدید نشان می‌دهد که قیمت خودروهای برقی زودتر از آنچه در گذشته تصور می‌شد در حال نزدیک شدن به ماشین‌های عادی است.


G10 475x120 1 اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود اخبار IT

در حال حاضر بسیاری به این موضوع اشاره می‌کنند که طی یک دهه آینده قیمت خودروهای برقی و درون سوز تقریبا برابر می‌شود که برای این کار قیمت باتری به ازای هر کیلووات ساعت باید به ۱۰۰ دلار برسد. پس از دستیابی به این هدف، خودروهای الکتریکی می‌توانند ارزان‌تر از رقبای خود با موتور درون سوز شوند.

با وجود موارد بالا تحقیق جدیدی که از سوی بانک سرمایه‌گذاری «UBS» انجام شده، نشان می‌دهد در سال ۲۰۲۲ به چنین قیمتی برای باتری‌ها دست پیدا می‌کنیم. در این زمان، اختلاف هزینه ساخت ماشین‌های برقی و عادی به ۱۹۰۰ دلار کاهش پیدا می‌کند و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۴ این اختلاف هزینه نیز از بین برود.


Digiato 290x290 Corona اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود اخبار IT


320 320 اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود اخبار IT

تحلیلگر UBS به نام «تیم بوش» به این موضوع اشاره کرده که پس از سال ۲۰۲۵، دلیلی برای عدم خرید خودروهای الکتریکی وجود نخواهد داشت. محبوبیت این محصولات در بسیاری از کشورهای اروپایی رشد چشمگیری داشته که البته دولتی نیز در این زمینه نقش داشته‌اند. در حال حاضر یارانه برخی دولت‌ها اختلاف قیمت میان خودروهای برقی و عادی را پوشش می‌دهد.

volkswagen id 308 اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود اخبار IT

در حالی که تسلا در این زمینه فعالیت گسترده‌ای دارد، فولکس واگن با افزایش سرمایه‌گذاری در این بخش می‌خواهد تبدیل به قدرت برتر بازار شود. در این میان می‌توان به خودروی فولکس واگن ID.3 اشاره کرد که انتظار می‌رود به محبوبیت بالایی مشابه فولکس واگن گلف دست پیدا کند.

گلف عادی قیمتی نزدیک به ۲۶ هزار دلار دارد، در حالی که قیمت ID.3 نزدیک به ۳۶ هزار دلار است که با یارانه دولتی، قیمت آن ۴۵۰۰ دلار کمتر می‌شود، بنابراین اختلاف قیمت تقریبا کمی دارند. با این وجود با توجه به حرکت جهان به سمت خودروهای الکتریکی، انتظار می‌رود این اختلاف در آینده نزدیک کاهش چشمگیری پیدا کند.

طبق پیش‌بینی UBS، سهم خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۳۰ در جهان به ۴۰ درصد می‌رسد و تا آن زمان احتمالا قیمت آن‌ها کمتر از رقبای درون سوز خود می‌شود.

اختلاف قیمت خودروهای برقی و عادی تا ۴ سال دیگر از بین می‌رود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *