قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ناسا تاریخ اولین پرواز عملیاتی کرو دراگون را ۲۴ آبان اعلام کرد-اخبار IT

ناسا تاریخ اولین پرواز عملیاتی کرو دراگون را ۲۴ آبان اعلام کرد-اخبار IT

ناسا پس از تأخیرهای پی‌درپی سرانجام تاریخ اولین پرواز عملیاتی کپسول کرو دراگون را تعیین کرد.


G10 475x120 1 ناسا تاریخ اولین پرواز عملیاتی کرو دراگون را ۲۴ آبان اعلام کرد اخبار IT

ناسا اعلام کرد چهار فضانورد بوسیله کپسول کرو دراگون شرکت اسپیس ایکس در تاریخ ۱۴ نوامبر (۲۴ آبان) به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب خواهند شد. این مأموریت که Crew-1 نام دارد، اولین مأموریت عملیاتی کپسول کرو دراگون و دومین مأموریت سرنشین دار آن به شمار می‌رود. این کپسول بوسیله راکت فالکن ۹ از مرکز فضایی کندی در ایالت فلوریدا به فضا پرتاب خواهد شد.

«مایکل هاپکینز» (Michael Hopkins)، «ویکتور گلاور» (Victor Glover) و «شنون واکر» (Shannon Walker)، فضانوردان ناسا به همراه «سوئیچی ناگوچی» (Soichi Noguchi)، فضانورد آژانس کاوش‌های فضایی ژاپن (JAXA) فضانوردان انتخاب شده برای مأموریت Crew-1 هستند و پس از گذراندن ۶ ماه در ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازخواهند گشت.


290 290 ناسا تاریخ اولین پرواز عملیاتی کرو دراگون را ۲۴ آبان اعلام کرد اخبار IT


kerman15845848 ناسا تاریخ اولین پرواز عملیاتی کرو دراگون را ۲۴ آبان اعلام کرد اخبار IT

SpaceX Crew 1 poster 1 2000x w600 ناسا تاریخ اولین پرواز عملیاتی کرو دراگون را ۲۴ آبان اعلام کرد اخبار IT

اولین مأموریت سرنشین دار کرو دراگون به نام Demo-2 خرداد ماه امسال انجام شد و «باب بهنکن» (Bob Behnken) و «داگلاس هرلی» (Doug Hurley) فضانوردان ناسا برای اولین بار با دراگون به ایستگاه فضایی بین المللی رفتند و ۶۲ روز را در آن سپری کردند.

مأموریت Crew-1 ابتدا قرار بود ۹ شهریور (۳۰ اوت) انجام شود، اما تأخیرهای پی در پی مانع از پرتاب شدند. ناسا پس از چند بار تغییر تاریخ پرتاب به خاطر مشکلات فنی و لجستیک، سرانجام اواخر آبان را به عنوان تاریخ انجام این مأموریت اعلام کرد. ناسا اضافه کرد که انجام این مأموریت به منظور رفع مشکل در ژنراتورهای گاز موتور مرحله اول راکت فالکون ۹ به این تاریخ موکول شده است.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، فضانوردان پس از سفری ۱۹ ساعته به ایستگاه فضایی بین المللی خواهند رسید و به«سرگئی رژیکوف» (Sergey Ryzhikov) و «سرگئی کود-سورچکوف» (Sergey Kud-Sverchkov)، فضانوردان روسیه و «کیت روبینز» (Kate Rubins)، فضانورد ناسا ملحق خواهند شد.

اسپیس ایکس تنها شرکتی نیست که وظیفه پرتاب فضانوردان ناسا به فضا را بر عهده می‌گیرد. بوئینگ می‌خواهد فضاپیمای بدون سرنشین «استارلاینر CTS-100» را ژانویه ۲۰۲۱ به ایستگاه فضایی بین المللی پرتاب کرده و اواخر سال ۲۰۲۱ نیز اولین مأموریت سرنشین دار را با آن انجام دهد. سال گذشته اولین پرواز این کپسول به ایستگاه فضایی بین المللی موفقیت آمیز نبود.

ناسا تاریخ اولین پرواز عملیاتی کرو دراگون را ۲۴ آبان اعلام کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *