چهارشنبه , 25 نوامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا-اخبار IT

مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا-اخبار IT

استارتاپ لوسید موتورز چندی پیش با رونمایی از نسخه تولیدی سدان Air، ورود خود به بازار خودروهای برقی را جشن گرفت. از آنجایی که این بازار در چنگ تسلا قرار دارد، هر شرکتی که به آن ورود پیدا می‌کند، ناخودآگاه باید با تسلا رقابت داشته باشد.


G10 475x120 1 مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا اخبار IT

2021 Lucid Air 2 مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا اخبار IT

اما مدیرعامل لوسید موتورز یعنی پیتر رالینسون (Peter Rawlinson) نظر متفاوتی دارد. از نگاه او تسلا رقیب مستقیم لوسید موتورز نیست و نباید این دو را با هم مقایسه کرد. در مصاحبه اخیری که رالینسون با یاهو فاینانس (Yahoo Finance) داشته، وی خودروسازان سنتی مثل مرسدس بنز را رقیب لوسید موتورز عنوان کرده است.


kerman15845848 مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا اخبار IT


99 07 15 B 1 مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا اخبار IT

Peter Rawlinson Lucid مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا اخبار IT

پیتر رالینسون اصالتی ولزی دارد. این مهندس برجسته از تسلا به کمپانی لوسید موتورز منتقل شده و قبل از نقل مکان ناظر ارشد پروژه وایت استار (WhiteStar) بود. این پروژه به تولید تسلا مدل S منجر شد.

آقای رالینسون در این رابطه گفته:

«من معتقدم رقیب اصلی ما یک شرکت خودروسازی است؛ دوست دارم با توجه به مشخصات Air از مرسدس بنز نام ببرم. می به دنبال رقابت با مرسدس S کلاس هستیم، اما این یک مقایسه بی‌طرفانه است و من مقایسه با تسلا را نیز قبول می‌کنم. از نظر من خیلی مهم است که ما به عنوان یک برند لوکس واقعی از رده بالایی شروع کنیم.»

آنطور که پیداست به باور مدیرعامل لوسید موتورز این استارتاپ می‌تواند خودروسازان لوکس سنتی را کنار بزند، چرا که آنها با سرعت مناسبی خود را با تحولات کنونی جهان خودرو هماهنگ نمی‌کنند. علاوه‌بر این، او اعتقاد دارد حضور لوسید موتورز در بازارهای بین‌المللی، روند فاصله گرفتن از موتورهای درون‌سوز و حرکت به سمت مدل‌های تمام الکتریکی را تسریع خواهد کرد.

Peter Rawlinson with Lucid Air مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا اخبار IT

نکته جالب دیگر مصاحبه آقای رالینسون اینکه او تاکید کرده سدان لوسید Air در مقایسه با سایر خودروهای الکتریکی راندمان بهتری داشته و به ازای هر مایل مسافت انرژی کمتری را مصرف می‌کند؛ البته وی پذیرفته در این مورد تسلا فاصله کمی دارد. بد نیست اشاره کنیم Air با هر کیلووات ساعت انرژی، 4.5 مایل (7.2 کیلومتر) مسافت را پشت سر می‌گذارد.

2021 Lucid Air aaaaa مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا اخبار IT

ناگفته نماند نسخه پایه از سدان لوسید Air با احتساب سوبسیدها 69,900 دلار قیمت خواهد داشت. این امر تسلا را مجبور کرد به فاصله چند روز دو بار قیمت تسلا مدل S را کاهش دهد.

برای آشنایی بیشتر با لوسید Air می‌توانید مطلب معرفی این خودروی هیجان‌انگیز را اینجا مطالعه فرمایید.

مدیر عامل لوسید موتورز: رقیب ما مرسدس بنز است نه تسلا

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *