سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سامسونگ و دانشگاه استنفورد نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار PPI ساختند-اخبار IT

سامسونگ و دانشگاه استنفورد نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار PPI ساختند-اخبار IT

سامسونگ الکترونیکس و دانشگاه استنفورد از توسعه نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار پیکسل در هر اینچ برای هدست‌های واقعیت مجازی خبر دادند.


G10 475x120 1 سامسونگ و دانشگاه استنفورد نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار PPI ساختند اخبار IT

نمایشگر جدید سامسونگ و دانشگاه استنفورد کیفیت بسیار بهتری در مقایسه با نمایشگرهای هدست‌های واقعیت مجازی فعلی ارائه کرده و پیش‌بینی می‌شود مشکل نمایان شدن فاصله بین پیکسل‌ها (Screen Door) را در بسیاری از هدست‌های واقعیت مجازی رفع کند.

Samsung Stanford make a 10000PPI display that could lead to flawless VR 1 سامسونگ و دانشگاه استنفورد نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار PPI ساختند اخبار IT


marto opz3 1 سامسونگ و دانشگاه استنفورد نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار PPI ساختند اخبار IT


290.290 سامسونگ و دانشگاه استنفورد نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار PPI ساختند اخبار IT

نمایشگر مورد بحث با تراکم ۱۰ هزار پیکسل در هر اینچ پیشرفت فوق العاده‌ای به شمار می‌رود. برای مقایسه، بسیاری از موبایل‌ها از جمله گوشی‌های پرچمدار حداکثر تراکم ۴۰۰ تا ۵۰۰ پیکسل در هر اینچ را ارائه می‌کنند که تقریباً کمتر از یک درصد نمایشگر جدید سامسونگ و استنفورد است.

این نمایشگر OLED از غشاهای نازکی برای تابش نور سفید از بین لایه‌های بازتاب دهنده استفاده می‌کند که یکی از آن‌ها نقره‌ای و دیگری از جنس فلز بازتاب دهنده با موج‌هایی در مقیاس نانو است. این کار به برخی از رنگ‌ها اجازه عبور از پیکسل‌ها و در نتیجه دستیابی به تراکم پیکسل بسیار بیشتر در مقایسه با نمایشگرهای RGB OLED گوشی‌ها می‌دهد.

OLED که کوتاه شده عبارت «دیودهای نوردهنده ارگانیگ» است، یکی از پیشرفته‌ترین فناوری‌های موجود برای نمایشگرها بوده و در بسیاری از محصولات برقی مصرفی از جمله موبایل، تلویزیون، تبلت و غیره به کار می‌رود.

سامسونگ می‌گوید در حال توسعه نمایشگر «فول سایز» با استفاده از فناوری تراکم ۱۰ هزار پیکسل در هر اینچ است.

سامسونگ و دانشگاه استنفورد نمایشگر OLED با تراکم ۱۰ هزار PPI ساختند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *