سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوگل برای ارتقای برابری نژادی ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند-اخبار IT

گوگل برای ارتقای برابری نژادی ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند-اخبار IT

گوگل طی پنج سال آینده در چهار شهر آمریکا ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند. این روند با تمرکز بر جذب استعدادهای سیاهپوست و در قالب بخشی از تعهد گوگل به برابری نژادی صورت می‌گیرد.


G10 475x120 1 گوگل برای ارتقای برابری نژادی ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند اخبار IT

گوگل درباره اینکه نیروهای جدید در چه زمینه و سمتی مشغول فعالیت خواهند شد اظهار نظر نکرد اما این پروسه را با استخدام هزار نفر در شهرهای «شیکاگو»،‌ «نیویورک»، «آتالانتا» و «واشنگتن» در سال آینده کلید می‌زند.

«ساندار پیچای»، مدیرعامل کمپانی با انتشار پستی در وبلاگ گوگل تاکید کرد کمپانی متبوعش تنوع نژادی را نه فقط در خود مجموعه بلکه در میان تامین کنندگان و شرکایش نیز ارتقا خواهد داد. به گفته وی برای رسیدن به این هدف باید تا سال ۲۰۲۵ تعداد نیروهای سیاهپوست بیش از ۲ برابر افزایش پیدا کند.


kerman15845848 گوگل برای ارتقای برابری نژادی ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند اخبار IT


99 07 15 B 1 گوگل برای ارتقای برابری نژادی ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند اخبار IT

Google گوگل برای ارتقای برابری نژادی ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند اخبار IT

این شرکت در ماه ژوئن که بحث‌های نژادی به دنبال کشته شدن «جورج فلوید» به اوج خود رسیده بود، متعهد شد که حضور متخصصان از گروه‌های اقلیت را در سطوح ارشد طی ۵ سال تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.

مقر ۴۶۰۰ متر مربعی این شرکت در شیکاگو میزبان ۱۳۰۰ کارمند است و ظاهرا گوگل قصد داشته طی پروژه‌ای عظیم با افزودن ۷۴ هزار متر مربع به آن نیروهای جدیدی را استخدام کند اما بحران کرونا باعث شده از اینکار منصرف شود.

گوگل تنها شرکتی نیست که به اعتراضات ضد نژادپرستی واکنش نشان داد و کمپانی‌هایی دیگری نظیر فیسبوک، اپل، توییتر، اوبر، آمازون و Airbnb همگی در بیانیه‌هایی خواهان برابری بیشتر شدند. علی رغم این ابراز همدردی‌ها سهم سیاهپوستان از استخدام در شرکت‌های مذکور بسیار ناچیز است. برای مثال تنها ۵.۵ درصد از استخدامی‌های گوگل در سال ۲۰۱۹ سیاه‌پوست بوده‌اند که نسبت به آمار ۴.۸ درصدی سال ۲۰۱۸ رشد چندانی نداشته است. فیسبوک هم از سال ۲۰۱۴ تقریبا تعداد کارمندان سیاه‌پوستش را دو برابر کرده اما سهم آن‌ها همچنان بیشتر از ۳.۸ درصد نیست.

گوگل برای ارتقای برابری نژادی ۱۰ هزار نیروی جدید استخدام می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *