سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پیش‌نویس قانون یوان دیجیتال رمرزاهای پایدار دیگر را محدود می‌کند-اخبار IT

پیش‌نویس قانون یوان دیجیتال رمرزاهای پایدار دیگر را محدود می‌کند-اخبار IT

بانک مرکزی چین (PBOC) پیش نویس قانون یوان دیجیتال را آماده کرده که در آن دیگر ارزهای دیجیتال پایدار مبتنی یوان هدف گرفته شده‌اند.


G10 475x120 1 پیش‌نویس قانون یوان دیجیتال رمرزاهای پایدار دیگر را محدود می‌کند اخبار IT

چین از مدتی قبل آزمایش یوان دیجیتال را به عنوان راهکاری برای تقویت بانکداری دیجیتال شروع کرده و ماه گذشته برای ترغیب شهروندان به استفاده از یوان دیجیتال  ۱.۵ میلیون دلار از این رمزارز را به شهروندانش اهدا کرد. این کشور حالا پیش نویس قانونی را آماده کرده که با رسمیت بخشیدن به یوان دیجیتال سازمان‌ها و افراد را از توسعه یا عرضه ارزهای پایدار دیگر منع می‌کند:

«رنمینبی (RMB) ارز رسمی جمهوری خلق چین است و شامل فرم‌های دیجیتال و فیزیکی می‌شود. هیچ واحد یا فردی حق تولید یا فروش توکن، کوپن یا توکن‌های دیجیتال برای جایگزینی RMB در گردش را ندارد.»


265x265 9X پیش‌نویس قانون یوان دیجیتال رمرزاهای پایدار دیگر را محدود می‌کند اخبار IT


Digiato 290x290 Corona پیش‌نویس قانون یوان دیجیتال رمرزاهای پایدار دیگر را محدود می‌کند اخبار IT

Mc Donald s Starbucks Subway To join China s Digital Yuan Trial 800x450 پیش‌نویس قانون یوان دیجیتال رمرزاهای پایدار دیگر را محدود می‌کند اخبار IT

این ممنوعیت ظاهرا ارزهای پایدار مبتنی یوان را هدف قرار داده اما می‌تواند دیگر ارزهای دیجیتال را هم در صورت تهدید محسوب شدن هدف بگیرد. دلیل این ممنوعیت نگرانی از دشوار بودن مدیریت رمزارزهایی است که از سوی بخش خصوصی ارائه خواهند شد. این قانون ماه آینده به همه پرسی گذاشته خواهد شد و در صورت تصویب نهایی ممکن است مانع انتشار رمزارزهایی نظیر لیبرا شود که توسط فیسبوک توسعه یافته است.

چین امیدوار است یوان دیجیتال را تا پیش از بازی‌های المپیک زمستانی در سال ۲۰۲۲ به صورت رسمی عرضه کند و در این راستا آزمایش‌های گسترده‌ای را در دستور کار قرار داده که در آخرین مورد به حدود ۴۷۵۰۰ شهروند خوش شانس ۲۰۰ یوان دیجیتال اهدا شد. مقامات مالی این کشور طرح‌های مشابه را در دیگر مناطق چین با هدف بررسی کاربردپذیری و آشنایی شهروندان با ارز دیجیتال انجام خواهند داد.

گسترش یوان دیجیتال جدای از مزایای فراوان برای بانکداری مدرن نظیر نقل و انتقال سریعتر وجوه به مقامات اجازه می‌دهد نظارت بیشتری را روی تراکنش‌ها داشته و مبادلات مشکوک را ساده‌تر و سریعتر شناسایی کنند. یکی دیگر از اهداف پکن ایفای نقش به عنوان رهبر ارزهای دیجیتال در دنیاست که گمان می‌رود طی سال‌های آینده از سوی دولت‌های بسیاری مورد استفاده قرار گیرند.

پیش‌نویس قانون یوان دیجیتال رمرزاهای پایدار دیگر را محدود می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *