سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت در مریخ یک استارلینک دیگر در این سیاره می سازد-اخبار IT

اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت در مریخ یک استارلینک دیگر در این سیاره می سازد-اخبار IT

ایلان ماسک برنامه جاه‌طلبانه‌ای برای ساخت یک شهر با ۱ میلیون ساکن روی مریخ دارد و به باور وی، اینترنت ماهواره‌ای استارلینک اسپیس ایکس نقش بالایی در آن خواهد داشت.


G10 475x120 1 اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت در مریخ یک استارلینک دیگر در این سیاره می سازد اخبار IT

به تازگی رئیس و مدیر عملیات اسپیس ایکس، «گوین شاتول» در مصاحبه‌ای جزئیاتی درباره استفاده از این فناوری در سیاره سرخ منتشر کرده است. شاتول گفته:

«زمانی که ما مردم را به مریخ ببریم، آن‌ها به توانایی برقراری ارتباط نیاز خواهند داشت. در حقیقت من فکر می‌کنم که وجود یک صورت فلکی ماهواره‌ای مانند استارلینک در اطراف مریخ حیاتی است.»


99 07 15 B 1 اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت در مریخ یک استارلینک دیگر در این سیاره می سازد اخبار IT


265x265 9X اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت در مریخ یک استارلینک دیگر در این سیاره می سازد اخبار IT

این مجموعه از ماهواره‌ها نه تنها اینترنت را در اختیار ساکنین مریخ قرار می‌دهد، بلکه می‌تواند به عنوان یک پل برای ایجاد ارتباط میان سیاره سرخ و زمین نیز ایجاد کند. در حالی که اسپیس ایکس توجه ویژه‌ای به مریخ دارد، شاتول به این موضوع اشاره کرده که این کمپانی از زمین دست نمی‌کشد. این شرکت با برنامه خود می‌خواهد در صورت وقوع حادثه‌ای وحشتناک روی زمین، به بشریت شانس دیگری بدهد.

SpaceX BFR Big Falcon Rocket lander on Mars اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت در مریخ یک استارلینک دیگر در این سیاره می سازد اخبار IT

شاتول در این مصاحبه گفته:

«ایلان ماسک این کمپانی را با هدف ایجاد توانایی حمل و نقل فضایی که باعث سفر انسان به سیاره‌های دیگر می‌شود، تاسیس کرده است. به یاد دارم در سال ۲۰۰۲ زمانی که در حال مصاحبه با ایلان بودم، وی چنین هدف جاه‌طلبانه‌ای داشت که در آن زمان دیوانه‌وار به نظر می‌رسید. حالا نزدیک به ۲۰ سال از آن زمان گذشت و این برنامه حداقل برای فعالان این صنعت دیوانه‌وار به نظر نمی‌رسد.»

ماسک از چندین سال پیش از هدف خود برای سکونت انسان‌ها روی مریخ سخن گفته و همچنین بدون نگرانی برنامه‌های خود برای چنین کاری را علنی کرده است. مدیرعامل اسپیس ایکس در گذشته از برنامه خود برای سکونت یک میلیون نفر روی سیاره سرخ تا سال ۲۰۵۰ خبر دادi که برای این کار باید روزانه ۳ پرواز انجام شود که هر کدام میزبان ۱۰۰ نفر خواهند بود.

ماسک در گذشته به این موضوع اشاره کرده بود که ساخت شهر روی مریخ دشوار خواهد بود و اولین مهاجران آن با خطرات زیادی مواجه می‌شوند.

اسپیس ایکس برای ارائه اینترنت در مریخ یک استارلینک دیگر در این سیاره می سازد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *