قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد-اخبار IT

تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد-اخبار IT

مدیران عامل فیسبوک و توییتر، مارک زاکربرک و جک دورسی به صورت داوطلبانه موافقت کرده‌اند که در جلسه کمیته قضایی سنا در تاریخ ۲۷ آبان ماه شرکت کنند.


G10 475x120 1 تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد اخبار IT

طبق اعلامیه این کمیته، مدیران عامل این شبکه‌های اجتماعی درباره سانسور و سرکوب مقاله «نیویورک پست» در پلتفرم‌های خود شهادت می‌دهند. این اعلامیه چند روز پس از رای سناتورهای جمهوری‌خواه مبنی بر احضار مارک زاکربرگ و جک دورسی برای پاسخ به اتهامات سانسور منتشر می‌شود.

در اواسط ماه جاری میلادی، این پلتفرم‌های شبکه اجتماعی با اقدامات خود پخش داستان نیویورک پست مبنی بر دستیابی به ایمیل‌های پسر نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا یعنی «هانتر بایدن» را محدود کردند. این رسانه در مقالات خود مدارک کمی برای تایید ادعای خود داشت و حداقل یک متخصص صحت این ایمیل‌ها را زیرسوال برد.


99 07 15 B 1 تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد اخبار IT


265x265 9X تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد اخبار IT

فیسبوک در آن زمان اعلام کرد تا زمانی که این مقاله توسط شرکای آن مورد راستی‌آزمایی قرار نگیرد، توزیع آن را محدود می‌کند. سخنگوی این شبکه اجتماعی در این زمینه اعلام کرده بود:

«بخشی از استانداردهای کمپانی ما، جلوگیری از پخش اطلاعات غلط است.»

Facebook Twitter 1 تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد اخبار IT

توییتر تصمیم گرفت به صورت کامل URL این مقالات را مسدود کند تا کاربران نتوانند آن را توسط توییت یا دایرکت مسیج به اشتراک بگذارند و آن را بخشی از سیاست‌های خود برای اطلاعات هک شده عنوان کرد.

گام‌های برداشته شده توسط این پلتفرم‌ها، آتش اتهامات مبنی بر جهت‌گیری سیاسی ضدمحافظه‌کارانه آن‌ها را دوباره شعله‌ور کرد. در پی چنین واکنشی، توییتر مجبور شد سیاست‌های خود درباره اطلاعات هک شده را بروز کند و همچنین لینک جدید نیویورک پست را نیز مسدود نکند.

کمیته قضایی سنا علاوه بر بحث درباره واکنش این پلتفرم‌ها نسبت به داستان نیویورک پست، مدیریت انتخابات ۲۰۲۰ توسط آن‌ها نیز مورد بررسی قرار می‌دهد. مدیران عامل این کمپانی‌ها دو هفته پس از انتخابات آمریکا شهادت می‌دهند، با این حال پیش از آن در تاریخ ۷ آبان در جلسه دادرسی درباره ماده ۲۳۰ قانون قانون شایستگی ارتباطات شرکت می‌کنند.

تاریخ شهادت مدیران فیسبوک و توییتر در مقابل نمایندگان سنا مشخص شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *