قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی از «اژور اسپیس» رونمایی کرد-اخبار IT

مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی از «اژور اسپیس» رونمایی کرد-اخبار IT

مایکروسافت با تاسیس یک واحد کسب و کار جدید به نام «اژور اسپیس»، پلتفرم رایانش ابری خود را یک قدم به سمت ماموریت‌های فضایی نزدیکتر کرد.


G10 475x120 1 مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی از «اژور اسپیس» رونمایی کرد اخبار IT

از این سرویس می‌توان برای ماموریت‌های فضایی مانند شبیه‌سازی آن‌ها و جمع آوری اطلاعات ماهواره‌ها استفاده کرد. این سرویس توانایی شبکه جهانی ماهواره‌ها را افزایش می‌دهد و باعث همکاری مایکروسافت با شرکای جدید می‌شود.

اسپیس ایکس یکی از شرکای جدید اژور اسپیس محسوب می‌شود که نقش بسزایی در پیشرفت صنایع فضایی دارد. مایکروسافت جهت دسترسی به شبکه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک با تاخیر کم برای «دیتاسنتر ماژولار اژور» (MDC) با کمپانی تحت مدیریت ایلان ماسک همکاری می‌کند.


290x290 مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی از «اژور اسپیس» رونمایی کرد اخبار IT


99 07 15 B 1 مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی از «اژور اسپیس» رونمایی کرد اخبار IT

MDC با استفاده از ارتباط شبکه ماهواره‌ای بدون نیاز به تجهیزات شبکه می‌تواند به کار خود ادامه دهد و از نظر مفهومی مشابه با دیتاسنتر این کمپانی در زیر آب است، با این حال نگهداری آن روی زمین فرصت‌های بیشتری از نظر محل قرارگیری و همچنین تعمیرات در اختیار افراد قرار می‌دهد. می‌توان از MDC در مناطق دورافتاده استفاده کرد.

از دیگر اقدامات مهم مایکروسافت می‌توان به تمرکز روی ماموریت‌های فضایی به وسیله شبیه‌سازی اشاره کرد. این غول دنیای فناوری امروز از «شبیه‌ساز اوربیتال اژور» نیز رونمایی کرد که یک محیط شبیه‌ساز کامپیوتری ارائه می‌دهد تا بتوان عملیات‌های صورت فلکی ماهواره‌ای را به وسیله سخت افزار و نرم افزار شبیه‌سازی کرد.

Azure Space مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی از «اژور اسپیس» رونمایی کرد اخبار IT

هدف از این سرویس، شبیه‌سازی شرایط فضا برای ماموریت‌های بزرگ و همچنین عملکرد خودکار صورت فلکی ماهواره‌ای در مدار پایین زمین است. از چندین سال پیش آژانس‌های دولتی و کمپانی‌های خصوصی بزرگ بیش از اینکه به دنبال استفاده از یک یا دو ماهواره باشند، به سمت بهره‌مندی از چندین ماهواره حرکت می‌کنند.

طبق اعلام این کمپانی، هدف از توسعه شبیه‌ساز اوربیتال آموزش هوش مصنوعی برای استفاده در فضاپیمای مداری پیش از پرتاب و در مراحل اولیه توسعه است. در حال حاضر محیط شبیه‌سازی شده برای ماموریت مداری توسط مشتریان دولتی این شرکت استفاده می‌شود. این اولین باری نیست که مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی و ماهواره‌ها تلاش می‌کند چرا که در گذشته شاهد معرفی سرویس «اژور اوربیتال» نیز بودیم.

مایکروسافت برای حضور پررنگتر در صنایع فضایی از «اژور اسپیس» رونمایی کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *