سه‌شنبه , 1 دسامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است-اخبار IT

سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است-اخبار IT

سامسونگ پتنت جدیدی برای یک موبایل به ثبت رسانده که نمایشگر آن برای تقویت صدای اسپیکر چند درجه از فریم بیرون می‌آید.


G10 475x120 1 سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است اخبار IT

وب سایت هلندی Lets Go Digital معمولاً پتنت‌های سامسونگ را شناسایی و بر اساس آن‌ها شمایل احتمالی محصول نهایی را طراحی می‌کند. این وب سایت با توجه به پتنت جدید سامسونگ می‌گوید سازنده کره‌ای احتمالاً در فکر تولید موبایل با فضایی مخصوص برای تقویت صدای اسپیکر است.

Samsung seems to be exploring a phone with a pop out display 1 w600 سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است اخبار IT


marto opz3 1 سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است اخبار IT


265x265 9X سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است اخبار IT

آنطور که در گزارش آمده، پنل جلویی و پشتی این موبایل از یکدیگر مجزا خواهند بود. اسپیکرها، میکروفن‌ها، دوربین سلفی و باقی سنسورها در پنل جلویی تعبیه شده‌اند و همراه با نمایشگر انعطاف پذیر تا چند درجه بیرون می‌آیند.

هدف سامسونگ از ساخت چنین موبایلی، ایجاد فضای بیشتر برای بازپژواک (Resonance) صدای اسپیکرهاست که به تقویت و بلندتر شدن صدا کمک می‌کند. در ادامه گزارش نوشته شده که سامسونگ برای این گوشی همانند گلکسی فولد از نمایشگر پلیمر پلاستیک استفاده خواهد کرد. البته سازنده کره‌ای برای نمایشگر گلکسی فولد ۲ از فناوری شیشه فوق نازک (UTG) استفاده کرده و ممکن است برای موبایل مورد بحث نیز از همین فناوری استفاده کند.

Samsung seems to be exploring a phone with a pop out display 2 w600 سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است اخبار IT

یکی از نکات قابل توجه این موبایل، گوشه‌های تخت آن است که به قول Lets Go Digital آن را هر چه بیشتر به آیفون ۱۲ شبیه می‌کند. سامسونگ اخیراً از نمایشگرهای تخت استفاده بیشتری کرده که برای نمونه می‌توان به گلکسی نوت ۲۰ و گلکسی S20 فن ادیشن اشاره کرد. بنابراین ممکن است در آینده باز هم شاهد عرضه گوشی‌های بیشتر با نمایشگر تخت از سوی این شرکت باشیم.

لازم به ذکر است که سامسونگ تنها پتنت این موبایل را به ثبت رسانده که لزوماً به معنای تولید محصول نیست. در هر صورت این طرح خلاقیت و نبوغ سازنده کره‌ای و البته تأثیر نمایشگرهای انعطاف پذیر بر طراحی موبایل‌های آینده را نشان می‌دهد.

سامسونگ در فکر تولید موبایل با نمایشگر پاپ آپ است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *