چهارشنبه , 25 نوامبر 2020
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اهدای جایزه ۲۵ هزار دلاری به نوجوان ۱۴ ساله برای کشفی که می‌تواند به درمان کرونا منجر شود-اخبار IT

اهدای جایزه ۲۵ هزار دلاری به نوجوان ۱۴ ساله برای کشفی که می‌تواند به درمان کرونا منجر شود-اخبار IT

«آنیکا چبرولو» دانش آموز 14 ساله تگزاسی، با ارائه راهکاری بالقوه‌ برای درمان «کووید-19»، لقب «دانشمند برگزیده جوان» را در مسابقات «3M Young Scientist Challenge» از آن خود کرد و موفق به دریافت جایزه 25 هزار دلاری شد.


G10 475x120 1 اهدای جایزه ۲۵ هزار دلاری به نوجوان ۱۴ ساله برای کشفی که می‌تواند به درمان کرونا منجر شود اخبار IT

همانطور که دانشمندان در سراسر جهان به دنبال یافتن راه درمانی برای ویروس کرونا هستند، دختر جوان 14 ساله نیز توانست با ساختن مولکولی که می‌تواند به صورت انتخابی با پروتئین اسپایک ویروس «SARS-CoV-2» پیوند برقرار کند و باعث از بین رفتن ویروس می‌شود، گامی بلند در مسیر درمان کرونا برداشت.

مولکولی که آنیکا ساخته می‌تواند با پروتئین ویروس «SARS-CoV-2» کووید 19 پیوند جدیدی برقرار کند و باعث ناکارآمدی ویروس شود. آنیکا علاقه‌مند است که روند تحقیقاتش در این حوزه ادامه پیدا کند و وی بتواند با کمک ویروس شناسان و دانشمندان، به بررسی مولکول ادامه دهد.


290x290 اهدای جایزه ۲۵ هزار دلاری به نوجوان ۱۴ ساله برای کشفی که می‌تواند به درمان کرونا منجر شود اخبار IT


ezgif.com 3 اهدای جایزه ۲۵ هزار دلاری به نوجوان ۱۴ ساله برای کشفی که می‌تواند به درمان کرونا منجر شود اخبار IT

7077183 101620 wtvd teen covid cure vid اهدای جایزه ۲۵ هزار دلاری به نوجوان ۱۴ ساله برای کشفی که می‌تواند به درمان کرونا منجر شود اخبار IT

آنیکا چبرولو، دختر هندی-آمریکایی، در حال حاضر در کلاس هشتم مشغول به تحصیل است. ابتدا وی قصد داشت از طریق شناسایی پیوند مولکولی با پروتئین ویروس آنفولانزا به درمانی برای این بیماری در فصل زمستان دست پیدا کند. آنیکا زمان زیادی را صرف تحقیق روی بیماری‌های اپیدمی و ویروس‌های مختلف صرف کرده است. پس از همه گیری کرونا، آنیکا تصمیم گرفت به جای بررسی آنفولانزا، روی بررسی راهکاری برای درمان بیماری کرونا تحقیق کند.

دکتر «سیندی ماس» از داوران مسابقه معتقد است:

«آنیکا ذهنی کنجکاو دارد. تحقیقاتش بسیار جامع و کامل بود و پایگا‌ه‌های اطلاعاتی بسیاری را مورد بررسی قرار داده بود. آنیکا، همچنین درک درستی از فرآیند کار دارد و از این استعداد خود در جهت بهتر شدن جهان کمک گرفته است که بسیار امیدوارکننده است.»

آنیکا، جایزه دانشمند برگزیده جوان را از آن خود کرده است؛ ولی خودش معتقد است که هنوز راه زیادی برای پیمودن دارد. هدف بعدی آنیکا این است که در كنار دانشمندان و محققان به یافتن راهکارهایی برای كنترل بیماری و مرگ و میرمشغول شود.

اهدای جایزه ۲۵ هزار دلاری به نوجوان ۱۴ ساله برای کشفی که می‌تواند به درمان کرونا منجر شود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *