قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوگل با اعطای امتیازات به دنبال تایید قرارداد خرید فیت بیت توسط کمیسیون اروپا است-اخبار IT

گوگل با اعطای امتیازات به دنبال تایید قرارداد خرید فیت بیت توسط کمیسیون اروپا است-اخبار IT

گوگل برای کاهش نگرانی‌های ضدانحصار اتحادیه اروپا و همچنین کسب تاییدیه کمیسیون اروپا برای قرارداد خرید ۲.۱ میلیارد دلاری فیت ‌بیت، امتیازاتی به رقبا اعطا می‌کند.


G10 475x120 1 گوگل با اعطای امتیازات به دنبال تایید قرارداد خرید فیت بیت توسط کمیسیون اروپا است اخبار IT

محبوب‌ترین موتور جستجوی اینترنتی جهان ماه گذشته میلادی از محدودیت در استفاده از اطلاعات فیت ‌بیت برای بخش تبلیغات خود خبر داد و همچنین پیشنهادهای دیگری مانند تسهیل اتصال دستگاه‌های پوشیدنی تولیدکنندگان دیگر به پلتفرم اندروید و همچنین دسترسی شرکت‌های شخص ثالث به اطلاعات کاربران فیت ‌بیت با رضایت‌ها آن‌ها ارائه کرد.

گوگل پس از دریافت بازخورد کمیسیون اروپا و همچنین رقبا و مصرف‌کنندگان، این بسته را اصلاح کرد، با این حال جزئیاتی را در اختیار افراد قرار نداد. این حرکت می‌تواند از جریمه‌های اتحادیه برای نگرانی‌های خاص نیز جلوگیری کند.


290x290 گوگل با اعطای امتیازات به دنبال تایید قرارداد خرید فیت بیت توسط کمیسیون اروپا است اخبار IT


290 290 گوگل با اعطای امتیازات به دنبال تایید قرارداد خرید فیت بیت توسط کمیسیون اروپا است اخبار IT

مجری رقابت در اتحادیه اروپا تا به امروز به دنبال بازخورد بیشتر از بازار نبوده که نشان می‌دهد احتمالا این تغییرات مورد تایید کمیسیون قرار گرفته‌اند. مجری رقابت اتحادیه اروپا به تازگی مهلت زمانی تصمیم‌گیری درباره این قرارداد را افزایش داده و در حالی که در گذشته از اعلام تصمیم خود تا تاریخ ۳ دی ماه خبر داده بود، تا ۱۹ دی ماه برای بررسی این قرارداد وقت خواهد داشت.

Google Fitbit 01 گوگل با اعطای امتیازات به دنبال تایید قرارداد خرید فیت بیت توسط کمیسیون اروپا است اخبار IT

گوگل اظهارات قبلی خود مبنی بر اینکه چنین قراردادی مربوط به دستگاه‌ها و نه داده‌ها می‌شود را تکرار کرده است. پس از انتشار گزارش اخیر، ارزش سهام فیت ‌بیت در بازار بورس ایالات متحده آمریکا رشد ۱.۵۸ درصدی را تجربه کرد.

گوگل درباره خرید فیت ‌بیت اعلام کرده:

«محصولات زیادی در بازار گجت‌های پوشیدنی وجود دارkد و باور داریم که ترکیب گوگل با سخت افزار فیت ‌بیت باعث افزایش رقابت در این بخش می‌شود که به نفع مصرف‌کنندگان خواهد بود و منجر به توسعه محصولات مقرون به‌ صرفه‌تر می‌شود.»

با وجود چنین اعطای چنین امتیازاتی، هنوز رقبا و مشتریان رضایت کامل از این قرارداد ندارند. گروهی متشکل از ۱۹ ارگان شامل سازمان‌های مصرف‌کننده، طرفداران حریم خصوصی در ایالات متحده آمریکا، برزیل و اتحادیه اروپا از جدیدترین منتقدان چنین قراردادی هستند که اخیرا در یک نامه مشترک خواستار امتیازات دشواری از گوگل شده‌اند.

گوگل با اعطای امتیازات به دنبال تایید قرارداد خرید فیت بیت توسط کمیسیون اروپا است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *